Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Zatrzymanie wzrostu cebulki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zatrzymanie wzrostu cebulki

ARoslinka 22:51, 04 gru 2017

Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 4
Witam, mam pewien problem z jedną lilią azjatycką, którą zasadziłem w doniczce. Postawiłem ją w nieogrzewanym pomieszczeniu, chociaż najwidoczniej było tam dosyć ciepło, gdyż zaczęła mi ona rosnąć. Temperatura jest już niższa, ale mam pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby zatrzymać jej wzrost i, żeby zaczęła rosnąć dopiero na wiosnę? Ta cebulka nie była pędzona, tylko zasadzona.
ogrodula 12:16, 05 gru 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Może wyjmij ją z ziemi,włóż do kartonowego pudełka wysypanego trocinami i postaw w najchłodniejszy kąt pomieszczenia
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
ARoslinka 21:32, 05 gru 2017

Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 4
Ok, dziękuję ;D spróbuję i dam znać jak poszło
Gardenarium 08:51, 06 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ARoslinka napisał(a)
Witam, mam pewien problem z jedną lilią azjatycką, którą zasadziłem w doniczce. Postawiłem ją w nieogrzewanym pomieszczeniu, chociaż najwidoczniej było tam dosyć ciepło, gdyż zaczęła mi ona rosnąć. Temperatura jest już niższa, ale mam pytanie, czy jest jakiś sposób, żeby zatrzymać jej wzrost i, żeby zaczęła rosnąć dopiero na wiosnę? Ta cebulka nie była pędzona, tylko zasadzona.


Pytanie brzmi, jak bardzo zaczęła rosnąć, wypuściła kiełek 2 cm nad ziemię, czy prawie kwitnie?
Napisz coś więcej, bo od tego zależy co z nią robić.

Na pewno trzeba obniżyć temperaturę.
Lilie azjatyckie zimują na zewnątrz, dlaczego więc postawiłeś do zbyt ciepłego pomieszczenia, a nie zakopałeś w gruncie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ARoslinka 07:29, 07 gru 2017

Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 4
Wyrosła chyba 3 cm spokojnie, aż takim amatorem nie jestem Specjalnie kupiłem azjatycką, bo nie mam własnego ogródka, a chciałem mieć lilie u siebie, na większą się nie porywałem.
Gardenarium 12:40, 07 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zakop w takim razie byle gdzie w gruncie, kiełek też powinien być poniżej poziomu ziemi. I przykryj liśćmi.

A jeśli musi zimować w pomieszczeniu to temp. bliska zeru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ARoslinka 17:58, 07 gru 2017

Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 4
Ok, dziękuję!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies