Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

ElzbietaFranka 15:21, 19 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Z tą imprezą na tysiace ludzi to nie przesadzasz? O Boże taki najazd? A poczęstunek też dajecie.
A może zrobimy jakaś wycieczkę z Polski autokarem będzie 50 więcej
Albo i więcej autokarów
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 15:37, 19 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Elu nie przesadzam, jak bedzie cos w necie to puszcze link. Teraz czekam na odwiedziny z powiatu, bedziemy obgadywac szczegoly i co maja o moim ogrodzie napisac w ulotkach.

Emus mi dzis zrobil nowy kompostownik olbrzyyyyymiiii z dwoma komorami na poczatek. Przezucam wiec ze starego co nie przekompostowane a reszte bede na rabaty dzielic.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 17:26, 19 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
dzis mne odwiedzly gesi



jak zobaczyly mnie to sobie poszly, chyba nie lubia paparazzi


wiec przezucilam sie na rosliny, tak szybko przemijaja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 17:30, 19 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734





no i moj kompostownik



i przesadzona jezyna, ciekawa jestem czy bedzie owocowac w tym roku




____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Magleska 17:35, 19 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
faktycznie olbrzymi ten kompostownik ,ale super

fajnie masz z tymi zwierzakami dookoła ta wiosna u Ciebie jakaś szybsza niż tu



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nallar 18:50, 19 mar 2019


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Spagetti o których pisałaś też mam i też mnie wnerwiają. Wygląda na to że to taki anorektyczny sort, a miałam nadzieję że się zbiorą.
Przepis na bezowy torcik mogę podesłać, łatwy w wykonaniu i pyszny.
Pozachwycałam się rękodziełem i Twoją wiosną, mam wrażenie że u Ciebie to jakoś szybciej wszystko się obudziło.
Uwielbiam spotkania z ludźmi ale tyle osób.....Podziwiam Was.
Buziaki zostawiam.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Basilikum 19:16, 19 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Magleska napisał(a)
faktycznie olbrzymi ten kompostownik ,ale super

fajnie masz z tymi zwierzakami dookoła ta wiosna u Ciebie jakaś szybsza niż tu




na zdjeciu sa dwie komory. Wiosna u mnie chyba zawsze ciut szybciej, no moze Wroclaw ma tak jak ja.

Ewo troche spageti zostalo ale wiekszosc poleciala i zglebia wlasnie temat kompostowania w nowym kompostowniku.
Jeszcze mam cala gore kompostu takiego nie gotowego do rzezucenia do nowego i cala gore do rzrzucenia na rabaty. Nudzic sie nie bede w najblizszych dniach

A co do spotkan z tymi ludzmi to ja nie wiem czy ja ich wszystkich spotkam
Ale ponoc dostane ksiege gdzie beda mogli cos napisac, to sobie potem doczytam kto tu byl
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 08:58, 20 mar 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Torty bezowe są obłędnie pyszne. Niedaleko nas jest takie miejsce, restauracja, ale inna niż wszystkie. Prowadzi somelier. Wina ma głównie niemieckie, ale ostatnio także polskie.
Urządziliśmy tam nasze "przyjęcie weselne" i jako deser był właśnie wspaniały, wielki tort bezowy. Robi te słodkości teściowa właściciela. Są genialne. Jak sobie przypominam smak, to strasznie żałuję, że ze mnie marna kucharka, a jeszcze gorszy piekarz.

Kompostownik wspaniały. Ja też chcę taki siatkowy podwójny zrobić. Tylko plecy musi mieć deskowane, bo blisko ogrodzenia. Przenosimy na nowe miejsce. Cały warzywnik przerabiamy. Nowe skrzynie będą i wyższe.
____________________
Kasia
Basilikum 18:21, 20 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Oj pyszne na pewno ale jak pomysle o tych kaloriach
jak gdzies spotkam to skusze sie na kawalek ale samapiec nie bede boto wszystko trzeba przeciez zjesc

Dzis zaprosila nie do swojego ogrodu moja znajoma z kola ogrodnika. Wrocilam z roslinami
Dostalam:
Ostrokrzew kolczasty
sniezyce
bordowgo ciemiernika
Laske Aarona czyli po polsku -obrazki
jakas byline, ktora baedzie kwitlana fiolotowo
ranniki

Fotek nie mam ale wszystko posadzone oprocz ostrokrzewu.
Przewiozlam znow troche kompostu i dochodze juz do warstwy, ktora musze na rabatach rozrzucic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 21:01, 20 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Oj dziać się będzie ale fajnie.
Zrozumiałam już o co chodzi w tej otwartej furtce i nie dziwi mnie że trochę luda się zjedzie.To co innego niż te dni otwarte w Holandii gdzie trafiliśmy.

Ogród u Ciebie przenika się z gospodarstwem i to jest co innego.

To fajny bodziec do działania bo w jednym roku zrobisz tyle że hej.
Kompostownik fajny a pomocnicy na ławce wyluzowani Ciekawe jak będą wyglądali po 30 czerwca .

pozdrawiam serdecznie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies