Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi

sylwia_slomc... 23:15, 25 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
A o Parenian blue nie myślałaś? Bardzo szybko rośnie, powtarza kwitnienie, nie choruje, pachnie i nie jest żółta
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 16:51, 26 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33759
Ja tu łagodnie zaprotestuję Kordes to najbardziej znana szkółka, ale czy najlepsza? Jak to ocenić? Po ilości nowości w sezonie i ogromu zatrudnionych, wraz z plantacjami róż w Afryce? Nie wiem.
Ja bardzo lubię szkółkę Ruf róż prowadzonych bez chemii, jedynie z pomocą środków eko.

https://www.rosenschule.de/

Najlepiej zadzwoń do nich, powiedz czego Ci trzeba, a na pewno pomogą.

U właściciela tej szkółki robiłam dwa kursy cięcia róż, podstawowe i specjalistyczne. Bardzo fajny gość. O wiele sympatyczniejszy od pana Kordesa i synów, których też poznałam osobiście No ale Ruf to nie jest jakaś wielka korporacja różana i nie tylko - jak Kordes.

ADR to też nie podstawowy wyznacznik. Nie mam ani jednej z tym certyfikatem i nie narzekam na choroby
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 17:00, 26 mar 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Ewo dzieki za adres. Bylam dzis troche w sklepach i nic nie maja ciekawego,pewnie boja sie,ze ich znow zamkna.

a teraz lece jeszcze kompost przewalac, przywiezlismy z kompostowni przyczepke i musze ja rozladowac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 19:59, 26 mar 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Troche dzis sprzatalam na skalniaku i pod kupka lisci znalazlam jeza, oczywiscie zaraz przykrylam spowrotem. Myslicie, ze on jeszcze zimowo spi?


sasanki sie budza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 20:06, 26 mar 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
sylwia_slomczewska napisał(a)
A o Parenian blue nie myślałaś? Bardzo szybko rośnie, powtarza kwitnienie, nie choruje, pachnie i nie jest żółta
wogole jej tu u nas nie znalazlam, ale zrobie tak jak Ewa pisze. Musze jeszcze tam obadac teren, bo moze byc za mokro. Ta czeresnia jest kolo oczka
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 07:40, 27 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)

ta magnolie mamy juz bardzo dlugo, jeden z pierwszych nabytkow ogrodowych. Brzydka jest i bym ja wywalila. No ale w tym roku zakwitnie ma troche pakow. Zak w sumie to ona tak slabo rosnie, ze ja bym sama dala rade ja wyciac i R by sie nawet nie zorientowal Teraz chce jej trawe wywalic spod nog, bo ta trawa wieksza prawie niz magnolia

Koty na niebiskiej, musza ja odmalowac

Kasya ta znam, bardzo mi sie podoba

Nie wywalaj, oczyść z trawy, zrób jej przestrzeń, nasyp wkoło kwaśnej ziemi lub kory, nawóz i co rok będzie piękniejsza.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 11:40, 27 mar 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4495
Basilikum napisał(a)
Troche dzis sprzatalam na skalniaku i pod kupka lisci znalazlam jeza, oczywiscie zaraz przykrylam spowrotem. Myslicie, ze on jeszcze zimowo spi?


sasanki sie budza


o jeża można zapytać na fb na jeżórkowo. óni prowadzą ochronk dla jeży.
____________________
Kasia
Basilikum 22:12, 27 mar 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
Kasiu jezu malusienki spi no czyli malusienki nie jest, taki normalnych rozmiarow. Dzis zagladalam siedzi dalej w tym samym miejscu, przykrylam go scieta trawa. Wczoraj jak go znalazlam to sie poruszyl i fuknal czyli zyje.

Irenko trawe wykopie i jej jeszcze szanse dam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Maly_Bialy_D... 08:18, 28 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
U nas co roku był jeż, chodził sobie jesienią, mój pies go zawsze wytropił i się cieszył z gościa, a tej jesieni nie widziałam go ani razu pozdrawiam wiosennie.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Basilikum 10:33, 28 mar 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
my jesienia szczegolnie bardzo czesto mamy jeza w carporcie gdzie stoi miska z karma dla kotow ale na rabatce pierwszy raz odkrylam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies