Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Margerytka40 08:50, 07 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Wiolka5_7 napisał(a)


wiadomo teraz już ogród nie zachwyca,ale nie jest najgorzej
Dzięki

Seslerii na dereniowej posadziłam 20 szt. w przyszłym sezonie powinno być fajnie,bo one szybko rosną
Będziesz Kasiu z niej zadowolona....ona nie potrzebuje opieki w upały ,lubi sucho....ja ją uwielbiam zaraz po Hakone, dlatego kolejne posadziłam i z brzozami myślę,że się zgrają siedliskowo...


A ja chyba nawet bardziej lubię seslerię niż hakone. Głównie za szybciutki start
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 09:36, 07 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
MartaCho napisał(a)
Jest przepięknie! Bardzo moje gusta Super inspiracja będzie! Z góry dziękuję!

Cieszę się dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:37, 07 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
Margerytka40 napisał(a)


A ja chyba nawet bardziej lubię seslerię niż hakone. Głównie za szybciutki start


Fakt sesleria szybko startuje aczkolwiek hakone bardziej lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
deszczowymaj 11:40, 07 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ooo jak pięknie ..przetasowania na dereniowej bardzo udane
i ten trawnik..dlaczego on taki ładny ja się pytam

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
kawa8002 12:19, 07 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Pięknie.
Seslerią zaraziłam się właśnie od Ciebie. Mam jej dożo i faktycznie jest bezobsługowa i dobrze wygląda, a co najważniejsze - szybko przyrasta. Na wiosnę będę robiła odbicie rabaty, więc i seslerii dojdzie. Zastanawiam się tylko, czy dzielić tę, która mam, czy kupować nową.
Co do Hakonki - Podoba mi się, szczególnie ta limonkowa, ale "boję się jej". Czytałam o niej i doszłam do wniosku, że jest wymagająca i wolniejsza w rozrastaniu. Mam dwa miejsca na nowej rabacie, gdzie bym ją widziała, ale ciągle się waham.
U Ciebie wszystko piękne.
Pozdrawiam
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 12:53, 07 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
deszczowymaj napisał(a)
Ooo jak pięknie ..przetasowania na dereniowej bardzo udane
i ten trawnik..dlaczego on taki ładny ja się pytam



Dzięki
Kochana tam trawnika nie ma... to chwastowisko, zdjęcia przekłamują...
Ale jak zrobię wszystko w tej części co zaplanowałam to i nowy trawniczek powstanie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:00, 07 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
kawa8002 napisał(a)
Pięknie.
Seslerią zaraziłam się właśnie od Ciebie. Mam jej dożo i faktycznie jest bezobsługowa i dobrze wygląda, a co najważniejsze - szybko przyrasta. Na wiosnę będę robiła odbicie rabaty, więc i seslerii dojdzie. Zastanawiam się tylko, czy dzielić tę, która mam, czy kupować nową.
Co do Hakonki - Podoba mi się, szczególnie ta limonkowa, ale "boję się jej". Czytałam o niej i doszłam do wniosku, że jest wymagająca i wolniejsza w rozrastaniu. Mam dwa miejsca na nowej rabacie, gdzie bym ją widziała, ale ciągle się waham.
U Ciebie wszystko piękne.
Pozdrawiam


Cieszę się,że Cię zaraziłam seslerią
To prawda szybko rośnie i jest bezobsługowa

Ja bym podzieliła...kasy by zostało,no i rosły by jednakowo....
Ta limonkowa jest u mnie najdłużej...rosła średnio szybko, ale po kilku latach w końcu się rozbujała i nawet sobie wiosną pobrałam sadzonki na nową rabatę i o dziwo ładnie w tym sezonie przybrały
Widocznie gleba im przypasowała...no i półcień ,który jest istotny,żeby ładnie rosła i jej nie przypalało...

Dzięki za pochwały pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kawa8002 13:10, 07 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)



Ta limonkowa jest u mnie najdłużej...rosła średnio szybko, ale po kilku latach w końcu się rozbujała i nawet sobie wiosną pobrałam sadzonki na nową rabatę i o dziwo ładnie w tym sezonie przybrały
Widocznie gleba im przypasowała...no i półcień ,który jest istotny,żeby ładnie rosła i jej nie przypalało...



Właśnie z tym cieniem/półcieniem u mnie problem, bo patelnia wszędzie. I znowu kolejne wątpliwości
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 13:25, 07 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
kawa8002 napisał(a)


Właśnie z tym cieniem/półcieniem u mnie problem, bo patelnia wszędzie. I znowu kolejne wątpliwości

Tak więc tej All gold nie sadź,bo nie będzie rosła i będzie miała brzydkie przypalone źdźbła...

Aureolę mam na patelni i dobrze rośnie...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 13:26, 07 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak więc tej All gold nie sadź,bo nie będzie rosła i będzie miała brzydkie przypalone źdźbła...

Aureolę mam na patelni i dobrze rośnie...

Tak, All Gold i słońce = porażka. Ona piękna jest ale tylko w cieniu, mocnym półcieniu.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies