Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kawałek rabatki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kawałek rabatki

Gardenarium 16:59, 18 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sam trójkącik to za mało, pociągnij do końca
wywal szmaty z murku, zadbaj o to miejsce, bo tu się chodzi często. W zakamarku wstaw ładną ławkę, albo te foteliki i stolik, a pod żywopłotem poszerz kolejną rabatę. Będzie tutaj ładnie i miło.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:01, 18 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daneczka30 napisał(a)
Wiem, że to takie byle co, ale chciałabym z tego zrobić coś, żeby zdobiło to miejsce. Kompletnie nie wiem co robić. Podobają mi się byliny w kolorach biel, fiolet i niebieski.


A więc zacznij od porządków, wywal zbędne pierdoły, kup/znajdź donicę, wywal palisady, kamienie, wiem co mówię, niejeden ogród przewalałam w życiu, więc doradzę konkretnie.

Rośliny zdobią, a te palisady to tylko robią mało atrakcyjny ogród.

Zapisz w zeszycie:

1. wywalanie palisady i kamieni
2. porządki
3. wytyczenie nowych rabat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Daneczka30 17:22, 18 sty 2018

Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 8
Bardzo, dziękuje za rady rzeczywiście pociągnięcie tej rabaty dalej jest sensowniejsze. Co do reszty to jest to zdjęcie z zeszłego roku i mąż pracował i był mały nie porządek. W tym roku bierzemy się ostro do pracy. A mam jeszcze jedno pytanie, kiedy najlepiej wybrać się do szkółki? Kwiecień, maj?
Gardenarium 17:25, 18 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do szkółek najlepiej wybrać się wtedy, gdy rośliny są w pełnej wegetacji, czyli rosną/kwitną, widać że ruszyły po zimie. Maj.

Bo jak pojedziesz za wcześnie, to możesz kupić przemarznięte i kasa do kosza pójdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Daneczka30 17:28, 18 sty 2018

Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 8
Serdecznie dziękuje za porady
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies