Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

Pszczelarnia 17:07, 13 lut 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Powiem krótko: znakomity ogród! Bardzo osobisty.

Bratki, pelargonie i tunel foliowy mnie urzekły. I wszystko co w tych pięknych donicach!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MariuszG 17:52, 13 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Kurczę Czytam Ogrodowisko od tak dawna, nie mogłem zdecydować się na pokazanie własnego ogrodu, aż tu nagle otrzymałem od Was tyle ciepłych słów . Bardzo Wam dziękuję. Bardzo się cieszę z Waszych odwiedzin. Znam większość z Waszych ogrodów od dawna, a te do których dotąd nie trafiłem z radością odwiedzę . Teraz udam się na spacer po Waszych wątkach .

Aneto - Koliber, bardzo lubię te kanciki robić, tylko czasem czasu brakuje .
Haniu, rzeczywiście mijaliśmy się w różnych wątkach. Ja Twój ogródek znam od dawna, więc teraz zapraszam do mnie .
Wiolu, Aniu, bardzo dziękuję za miłe słowa . Po takich komplementach aż się chce iść do ogrodu dziubać te kanciki.
Basiu, zdecydowanie robię tak jak i Ty . Ale ja to lubię bardzo.
Agato, rany ile komplementów, dziękuję. Są też w ogrodzie i miejsca, które wcale dobrze nie wyglądają. Ale na nie też przyjdzie pora.
Eliso, dziękuję . Bardzo długo się denerwowałem, że nigdy nie stworzę tak ładnego ogrodu jak mają inni Forumowicze czy sąsiedzi. Potem jakoś odpuściłem sobie planowanie co by należało zmienić i zacząłem się cieszyć roślinami. I nadal się cieszę właśnie nimi .
Sylwio, latem się okropnie sypie , ale staramy się, żeby jakoś wyszedł na prostą .
Gabrysiu, ale poleciałaś z tym Monty'm , rzeczywiście jego ogród mnie fascynuje. W ogrodzie mieszkają obecnie 3 pokolenia. Niewiele już zostało z samych początków tego miejsca. Jedno drzewo i winorośl sadzona przez pradziadka . Dla mnie ten ogród jest zupełnie oczywisty, ponieważ znam go od urodzenia.
Tereso, dziękuję za miłe słowa . Pelargonie przechowuję w domu. Zostawiam tylko te najcenniejsze, a z pozostałych robię latem sadzonki i właśnie je przechowuję. Kiedy podliczyłem ile kosztowałyby te pelargonie gdybym chciał je kupić za jednym podejściem to aż mnie zabolało .

Tak wyglądają dzisiaj:


Danusiu, ogromnie się cieszę, że i Ty mnie odwiedziłaś . Twój pierwszy ogród jest dla mnie jednym z tych przełomowych w szukaniu tego co naprawdę lubię .
Ewo, kurczaki, ale mi miło . Rzeczywiście mój ogródek jest wypchany tym co lubię najbardziej. Dlatego może właśnie sprawia takie wrażenie .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 18:22, 13 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Była wiosna, było lato, to teraz czas na jesień





____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 18:24, 13 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 18:31, 13 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ogródek uważam za stary, ponieważ ma ponad 80 lat. Przez ten czas był wykorzystywany do uprawy warzyw i hodowli zwierząt, na potrzeby codziennego życia . Później był wykorzystywany do uprawy warzyw i kwiatów w tunelach foliowych na nieco większą skalę. Obecnie połowa ogrodu to zakład naprawy samochodów i część rekreacyjna, na której uprawiam sobie rośliny .

Tak te miejsca wyglądały w latach 70' i tak wyglądają obecnie:




____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Agania 19:38, 13 lut 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witam się po raz pierwszy i nie ostatni

Mariusz masz piękny historyczny ogród i zdolną rękę do roślin...sadzonki pelargoni wow.. wypasione i wiem, że wyjątkowe



____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ryska 20:35, 13 lut 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Bardzo ładny ogród. Donice z tulipanami a potem z pelargoniami cudowne.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Rumianka 21:31, 13 lut 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10182
Rozpoznałam podobiznę i ten dzidziek w wózku, to penie Ty...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
MariuszG 22:48, 13 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Agato, Renato, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa . Jakoś lubię te doniczki, łatwo się je przestawia. Tylko podlewanie tego wszystkiego trwa wieki .
Eliso, w wózku siedzi brat mojego taty, a on stoi przy wózku . Ja urodziłem się ponad 20 lat po zrobieniu tego zdjęcia .
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Rumianka 22:54, 13 lut 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10182
Jak by nie patrzeć, podobizna jest...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies