Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Mój niedokończony, wąski, długi balkon w bloku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój niedokończony, wąski, długi balkon w bloku

kidler997 15:49, 05 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
witam to i ja sie pochwale co zrobiłem u siebie na balkoniku.
Z racji że jakieś 4 lata temu kupiłem mieszkanie w bloku, (obowiązek z balkonem aby móc tam spędzać letnie wieczory a jeszcze nie miałem swojej działeczki)
niestety balkon jest długi i wąski i nie za bardzo było go jakoś fajnie zagospodarować.wymiary to 5m dł i 1m szer.Na pewno wiedziałem że chce na nim mieć grilla gazowego jakieś siedzisko i sztuczną trawę sami zobaczcie co wymyśliłem.balkon balkon wyglądał tak:

____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
kidler997 15:54, 05 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
a więc znalazłem kilka palet w piwnicy z których zrobiłem ławkę na wymiar


i stolik


oraz półkę obok grilla
____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
kidler997 15:56, 05 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
a tak mniej wiecej juz po obiciu balustrady płytą osb i deskami tarasowymi co prawda musze jescze kilka dokupić i dokończyć


____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
kidler997 15:59, 05 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
w planie jeszcze dokończyć resztę desek tarasowych na balustradzie oraz obić deskami te dwie ściany za grillem i nad ławką z palet
____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
Gardenarium 17:40, 05 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie, że młody facet interesuje się ogrodnictwem i upiększeniem swojej przestrzeni Jeśli mogę dorzucić nie pod kątem krytyki, ale podpowiedzi, to bym ujednoliciła donice, poukrywała butlę, schowała złożone krzesełka oparte o ścianę, bo fajnie było po obiciu deskami, ale potem już zrobił się brak stylu i rozgardiasz, bo za dużo poustawiałeś różnych pierdółek.

Trzeba to ogarnąć pod kątem stylu, porządków, bo samo zrobienie podłogi nie sprawi, że będzie ładnie. Nadmiar detali wyrzuć/ukryj

Albo idź w japońszczyznę, albo rustykalny, albo nowoczesny. Wtedy poduchy inne do mebli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kidler997 22:09, 05 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
Gardenarium napisał(a)
Fajnie, że młody facet interesuje się ogrodnictwem i upiększeniem swojej przestrzeni Jeśli mogę dorzucić nie pod kątem krytyki, ale podpowiedzi, to bym ujednoliciła donice, poukrywała butlę, schowała złożone krzesełka oparte o ścianę, bo fajnie było po obiciu deskami, ale potem już zrobił się brak stylu i rozgardiasz, bo za dużo poustawiałeś różnych pierdółek.

Trzeba to ogarnąć pod kątem stylu, porządków, bo samo zrobienie podłogi nie sprawi, że będzie ładnie. Nadmiar detali wyrzuć/ukryj

Albo idź w japońszczyznę, albo rustykalny, albo nowoczesny. Wtedy poduchy inne do mebli.



dziękuje za cenne info
wiem, wiem tak jak pisałem deski musze jeszcze dokupic i obic gril tez bedzie obity.doniczki sa juz jednakowe kwiatki byly wyniesione z pokoju na balkon (swoja droga pasowalo by tam jakies roslinki rozplanowac) zdjecia byly robione w roznym czasie bo tylko takie znalazlem na kompie, i dlatego na jednych sa krzesła i duperele a na innych nie ma.
co do stylu to srednio sie znam robilem tak jak mi sie podobalo lubie po prostu zeby bylo ładnie tam gdzie przebywam, lubie drewno, kamien i cegłe
narazie nie miałem czasu na dokonczenie ponieważ nabyłem ogródek działkowy rod i na nim sie skupiłem ale mysle jak dokończe balkonik do konca to bedzie fajnie i ładnie
pozdrawiam
____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
kidler997 22:10, 05 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129
... i najważniejsze
nie mam zbyt dużo środków.
kombinuje aby wszystko zrobić jak najtańszym kosztem deski z odzysku itp.
dobrze przynajmniej ze robie sam i za robote nie musze płacić
____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
Gardenarium 07:48, 06 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Deski z odzysku jak najbardziej popieram, trzeba ich szukać za darmo, z palet nawet, albo gdzieś na opuszczonej działce za pozwoleniem, bo kupić w necie...to kosmos. Ostatnio mąż chciał mi zrobić stół do przesadzania roślin i kupił w necie drewno z odzysku. Byłam zdruzgotana ceną

Robota we własnym zakresie, też super pomysł.

Przepraszam za uwagi, ale tak mam, od tego jestem tutaj tzw.szefową i nikt się nie obraża, a przyjmuje jako cenne rady. Wszak na ogrodach "zęby zjadłam".

Fajnie wszystko pozamykać, nawet siedzisko można jako otwieraną skrzynię na drobiazgi zrobić z drewna. Nadać temu wszystkiemu kolor jednolity.

Donic szukać także używanych. Pospaceruj po działkach, skoro masz swoją...można wydębić od kogoś komu niepotrzebne jest, np. na wymianę za rośliny jakieś.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kidler997 09:16, 06 mar 2018


Dołączył: 02 mar 2018
Posty: 129


''Przepraszam za uwagi, ale tak mam, od tego jestem tutaj tzw.szefową i nikt się nie obraża, a przyjmuje jako cenne rady. Wszak na ogrodach "zęby zjadłam".


ale ja się wcale nie obrażam, wszystkie opinie mile widziane i wszystkie pomagaja


____________________
Mój ogródek działkowy ROD Jarosław
Gardenarium 09:45, 06 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To tak na wszelki wypadek, bo ludzie są różni
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies