Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Zainspirujcie mnie prosze :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zainspirujcie mnie prosze :)

MirAnna 22:07, 21 mar 2018

Dołączył: 21 mar 2018
Posty: 3
Witajcie! Od jakiegoś czasu przyglądam się temu forum i nie mogę wyjść z podziwu, jakie piękne macie ogrody/balkony/tarasy! Troszeczkę pozazdrościłam i pomyślałam, że i ja muszę coś u siebie zmienić. Tyle tylko, że nie bardzo się na tym znam. Chciałabym, żeby było zielono, pachnąco, romantycznie..Ale w ogóle nie mam pomysłu jak tego dokonać! Ziemia u nas jest niezbyt urodzajna, raczej gliniasta. Często wieją wiatry i pada. No i te ślimaki..Już szykuję się na kolejny sezon bojowy! Dodam tylko, że nie mamy zwierząt, ale za to dwie córeczki więc nie chciałabym roślin, które mogłyby im zagrażać w jakichś sposób. Z góry pięknie dziękuję za podpowiedzi i załączam zdjęcia, które mam nadzieję, że Was kochani zainspirują bardziej niż mnie





Gardenarium 08:40, 22 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Taras sprawia wrażenie i "klatki zamkniętej" i lotniska. Jest całkowicie pusty, ale zaciszny.

Brakuje mu otulenia w roślinność, która będzie wylewała się zewsząd.

Na planie brakuje zaznaczonych drzwi/okien, jak więc ustawić na tarasie donice, skoro nie wiesz gdzie są drzwi?

Ważne też jest otoczenie w lewo na dom, bo tam powinna powstać rabata.Taki taras wysunięty wgłąb ogrodu a niczym nie otoczony wygląda pusto i dziwnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirAnna 11:09, 22 mar 2018

Dołączył: 21 mar 2018
Posty: 3
"Brakuje mu otulenia w roślinność, która będzie wylewała się zewsząd." Z ust mi to Pani wyjęła!!! Tylko od czego zacząć!? Co posadzić?
Okna i drzwi balkonowe są z lewej strony, pod zadaszeniem. Kilka donic w sezonie od wiosny do jesieni stoi w głębi tarasu, w rogu z prawej strony. Jest tam m.in.drzewko oliwne, róża, lawenda, szałwia - jak jakaś roślina nie przetrwa zimy, to kupuję zazwyczaj jakieś sezonowe kwiaty, zależnie od tego, co akurat znajdę w sklepie. A z lewej strony domu jest niewielka rabata z różą pnącą, winogronem, są tulipany, krokusy, hortensja, budleja. Z kolei za tymi dwoma przęsłami mam kilka krzaczków malin, pożeczkę i winogron, który myślałam, że już z niego nic nie będzię, ale w zeszłym roku odżył i piął się po płocie jak szalony!
Gardenarium 17:08, 22 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Od wytyczenia linii rabat/trawnika wokół tarasu i domu, ustawienia donic na tle ściany. Planowanie jakie rośliny i donice, potem.

Budowle, płoty przytłaczają, pnącza mogą je złagodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirAnna 22:25, 22 mar 2018

Dołączył: 21 mar 2018
Posty: 3
Myślałam o jakimś pnączu z lewej strony tarasu, żeby się pięło po ścianie, a następnie wzdłuż zadaszenia tarasu. Tylko jakie pnącze polecacie? Glicynia? Jaśmin pnący? Ten drugi pięknie pachnie więc może jaśmin? Z prawej strony po tym płocie pnie się winogron, więc sprawa pnącza w tym miejscu jest załatwiona No i w rogu przy płocie będą donice z sezonowymi kwiatami. Z lewej strony, pod zadaszeniem, jak widać na 1 fotografii stoi stół. Są do niego krzesła, ale na zimę przenieśliśmy je do garażu. No i stół będzie stał odwrotnie, pionowo.
A te donice, o których mowa Pani Danusiu, to mają być pod ścianą domu z lewej strony tarasu, tak? Przyznam, że najpierw chciałabym zająć się obsadzeniem tarasu, to mój priorytet na ten rok. Jednak nadal nie mam pomysłu jakie rośliny by tu pasowały i przetrwały, bo jak już wspominałam, ziemia jest gliniasta, ciężka i mokra. Wiem, że czeka mnie gruntowne przekopanie rabaty i zmieszanie ziemi z kompostem. Ale co dalej? Jakie rośliny, trawy, a może drzewka!? Tyle tego jest, że ciężko się zdecydować. Zwłaszcza jak ktoś się nie zna, to trudno jest skomponować rabatę, w której wszystkie rośliny pięknie się ze sobą komponują Pomoooocy!
Sylwia_Ziela... 08:43, 13 wrz 2021

Dołączył: 13 wrz 2021
Posty: 2
Ja był poleciła jakieś bluszcze oraz lampki na sam taras np. coś takiego: [reklama] Możesz też ustawić donice z kwiatami. Jak masz takie problemy roślinami to przecież na samym tarasie możesz umieścić sztuczne. Pozdrawiam
JanieKK22 09:07, 26 sie 2023

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 17
Mi brakuje na rogach jakichś dużego rozmiaru donic! Patrząc na zdjęcie wydaje mi się, że fajnie mogłaby Ci się spisać płyta MPB - najlepiej antracytowa. Jako materiał nie będę się rozpisywał bo wszystko jest w necie, ale pod kątem wizualnym jestem przekonany, że dobrze się wpisze w otoczenie bazujące na drewnie. Powodzenia!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies