Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Obornik koński a trawnik na ziemi ciężkiej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Obornik koński a trawnik na ziemi ciężkiej.

tommiberry 01:29, 21 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Jak czesc osob juz wie mam problem z moim trawnikiem ktory zostal zalozony na jesien na ziemi cięzkiej-zbitej (bez gliny). Ale do sedna...

Moi znajomi maja stadnine koni wiec moge miec od nich bez limitu wszystko co produkują tam konie. Jednak nie znam sie na tym wiec czy ktos moglby mi podpowiedz co i w jaki sposob moge wykorzystac?

Obecnie zajmuje sie poprawianiem stanu ziemi/trawnika aeracja/piaskowanie, oraz zakladam czesc z trawnika od nowa. Jak wykorzystac do tego "produkty końskie"
Gardenarium 07:19, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym się bała stosować na trawnik, bo to pierwszy krok aby mieć pędraki w trawniku. Co jak co, ale obornik koński je przyciąga w niesamowity sposób.

Świeżego nie możesz używać, musisz kompostować, a jak usypiesz kopiec końskiego obornika, to pod nim będą gniazda takiego czegoś co nazywa się chrabąszcz majowy i wtedy będzie po trawniku.

Pędraki podgryzają powiem trawnik i wychodzi on kępami, jakby usychał.

Zdjęcia

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommiberry 15:59, 23 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
ok dzieki Danusiu
Tomason 22:06, 20 cze 2018

Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 15
Witam,

a co myślicie o oborniku końskim/bydlęcym granulowanym?

Czy można go zastosować w sierpniu? następnie na początku września wysiać facelię a na wiosnę siać trawę?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies