Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Atlas roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Atlas roślin

annka 22:52, 26 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Polecam korzystanie z :
http://www.atlas-roslin.pl/
i
http://kwiatypolski.pl/oatlasie.html
Wiele i wielu z nas ma ogrody krajobrazowe w których znajdą miejsce rodzime rośliny naczyniowe. Po wykupieniu rocznego abonamentu który kosztuje kilkanaście złotych mamy do dyspozycji pełną bazę roślin z dokładnym info o warunkach siedliskowych itp. Pomocne w określeniu gatunków charakterystycznych i wyróżniających na dane siedlisko czy zespół.
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 08:56, 28 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Patrzyłam, może się przydać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
annka 09:02, 28 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
gardenarium napisał(a)
Patrzyłam, może się przydać


To się cieszę

Niedawno miałam do zaprojektowania ogród w Białowieży a klient (szef stacji geobotanicznej więc nie laik ) miał życzenie aby ogród budowały miejscowe rośliny i miały szanse przeżyć bez nawodnienia. Ponieważ graniczył z lasem sosnowo brzozowym i mokrą łąka podzieliłam go na płaty i wierz mi atlas był bardzo pomocny. Jednocześnie odkryłam jakie piękne a niedoceniane rośliny mamy rosnące na dziko w kraju.
____________________
Funkiowe zacisze
Gardenarium 09:03, 28 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz piszę artykuł do Działkowca o ogrodach naturalnych. Co prawda pewnie objętość tego artykułu nie pozwoli aż tak go rozbudować, żeby o roślinach wspomnieć, ale może ...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 14:43, 15 gru 2011

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
ja polecam korzystanie z IBRO - można znależć rośliny całkowicie pod swoje warunki, należy tylko wpisać odpowiednie dane i koniecznie strefę klimatyczną
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies