Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Podłączenie węża do kranu

Pokaż wątki Pokaż posty

Podłączenie węża do kranu

SkagGully 18:45, 04 cze 2018

Dołączył: 04 cze 2018
Posty: 1
Witam,

Posiadam kran dość starego typu, którego zakończenie ma około 33mm. Na końcu jest zamontowane takie przyłącze jak na zdjęciu. Chciałbym podłączyć do niego węża ogrodowego nowego typu, ale żadna z końcówek nie pasuje bo są za małe. Natomiast ta która pasuje, czyli ta którą się nakłada na przyłącze, przecieka, bo to moje obecne przyłącze (to na zdjęciu) ma wytarty gwint.

Chciałbym kupić nową wersję takiej przyłączki jak na zdjęciu, ale te które są na allegro wydają się być za małe. Pomóżcie znaleźć odpowiednią.
hanka_andrus 19:55, 04 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy na samym kranie masz jakąś informację co do rozmiaru gwintu? Na przykład 1/2, 3/4 lub 1? To są dawne określenie gwintów, pół cala, 3/4 cala i 1 cal. Łatwiej wtedy szukać i przyłącza i zakończenia na wąż.

Tyle mogę w tej kwestii jako siwa blondynka.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Chocolate 15:26, 08 cze 2018

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 24
Ja niestety też nie pomogę, ale mam pytanie do osób technicznych w temacie kranów

Na elewacji mam zrobione wyprowadzenie na wodę. Problem polega na tym, że wyprowadzenie to jest zlokalizowane w wąskim przejściu i przy zamontowaniu kranu dochodziło do kolizji
Czy znacie może jakieś rozwiązania techniczne/produkty, dzięki którym można by było zamontować kran w elewacji, czyli wyobrażam sobie (a jestem kompletnym laikiem ), że "kran" jest zakończony poziomo (prosta rura) i do takiego poziomego wyjścia podpina się węża + dodatkowo zawór otwierający też jest schowany w elewacji... Czy istnieją takie rozwiązania???

Może coś takiego tylko na elewację?
https://www.centrumnawadniania.com/18-puszki-poboru-wody
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies