Gdzie jesteś » Forum » Sprawy techniczne » Nowe funkcjonalności: Zmiany w wyszukiwarce

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe funkcjonalności: Zmiany w wyszukiwarce

ronin 22:20, 30 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
Dodałem dzisiaj do wyszukiwarki opcję pokazywania konkretnych postów z wyszukiwaną frazą. Do tej pory wyszukiwarka pokazywała tylko tytuły wątków. Było to szczególnie nieprzydatne, jeżeli szukana fraza występowała gdzieś na końcu wątku.

Teraz można sobie wybrać czy chcemy, żeby wyszukiwarka pokazała wątki czy posty. Domyślnie wybrane jest pokazywanie wątków. Można to zmienić klikając na opcję "Pokaż posty" pod polem wyszukiwarki.

W przypadku pokazywania postów, wyszukiwana fraza zostanie zaznaczona na żółto. Wyszukiwarka nie pokazuje całej treści postu, tylko mały wycinek zawierający szukane słowo. Przy każdym znalezionym poście jest link, który przenosi do tego postu już w normalnym widoku z całą treścią.

Dodatkowo w polu wyszukiwania można też podawać login, imię i/lub nazwisko użytkownika, wtedy wyszukiwarka znajdzie też posty lub wątki, których autorem jest osoba o podanym imieniu, nazwisku lub loginie. Jeżeli wpiszemy nazwę użytkownika i wybierzemy "Pokaż wątki", wyszukiwarka pokaże wątki, które stworzył podany użytkownik. Jeżeli wybierzemy "Pokaż posty", to pokażą się posty tego użytkownika. Można też oczywiście łączyć poszukiwane słowo z nazwą użytkownika np. po wpisaniu "ronin zdjęcia" pokażą się wszystkie posty mojego autorstwa ze słowem "zdjęcia" lub posty innych użytkowników ze słowami "ronin zdjęcia".

Proponuję raczej nie stosować wyszukiwarki do przeglądania listy wątków i postów napisanych przez wybranego użytkownika, bo wyszukiwarka pokazuje też wątki i posty, które zawierają w treści nazwę użytkownika, jak ktoś inny taką wpisał np. w cytatach. Możliwość przeglądania postów i wątków użytkowników dodam później.

Jeszcze jedna informacja. Wyszukiwarka jest w tej chwili aktualizowana raz na dobę, więc jak ktoś napisze post to nie będzie go mógł od razu znaleźć, dopiero po jakimś czasie.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
annka 22:52, 30 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
Dziękujemy bardzo przydatne dla tych co maja zaległości i nie nadążają tak jak ja.
____________________
Funkiowe zacisze
aga55 02:35, 16 lip 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Witam, czy planowana jest rozbudowa wyszukiwarki? Forum wielgachne, kupa wątków kilkuset stronicowych. Fajnie jakby dało się wyszukiwać w konkretnym oraz używać operatorów do wyszukiwania po fragmencie wyrazu, np.:"*","?".
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
toby 07:58, 20 lut 2016


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
Hej. Nie wiem na ile to jest wykonalne ale uważam że super funkcjonalnością byłoby filtrowanie postów w wątku tylko po zdjęciach. Nie zawsze treść jest merytoryczna a trzeba się naprzewijać a tak po wejściu do każdego wątku można byłoby oglądać od razu wszystkie posty które mają w sobie zdjęcia (JPG) a zniknęłyby posty w których jest sama treść.
____________________
Gardenarium 08:02, 20 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiemy o tym i taki jest pierwszy plan Ronina wyszukiwanie po zdjęciach. To byłoby najlepsze dla forum.

I chyba najlepsze dla osób, które tutaj tylko szukają informacji i nie mających własnego wątku.

Szukanie i kopiowanie konkretnych zdjęć stałoby się szybkie i łatwe hmm... Wiemy że podglądacze (niezalogowani) to 95% wszystkich odwiedzajacych Ogrodowisko A więc ich działalność ogrodowa jest dla nas niedostępna, a szkoda. Może mogliby się też z nami podzielić radami, a tak ukrywają je korzystając do woli z wiedzy jaką zamieszczamy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basilikum 21:01, 26 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
na podgladaczy jest tylko jedna rada: ukryc watki prywatne i udostepnic je tylko zalogowanym
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 08:18, 27 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie są "podglądacze" może uzyłam niefortunnego słowa, a tak samo osoby zainteresowane ogrodnictwem, tylko niezalogowane. Nie zmuszamy do rejestracji tych, co nie chcą się rejestrować. Tego u nas nie będzie. Należy selekcjonować, co się pokazuje obcym ludziom i nie pokazywać dzieci i prywatnych spraw.

To forum ogrodnicze, a że wypłynęło poza ramy to prywatna sprawa każdego uczestnika.

Wskazany (jak wszędzie) jest umiar i zdrowy rozsądek. Ja zawsze jestem do usług i mogę zdjęcie usunąć po przysłaniu linka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies