Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Aerator do duzego ogrodu-trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Aerator do duzego ogrodu-trawnik

tommiberry 11:32, 18 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Czy ktos moze polecic jakis porzadny Aerator? Mam 900m2 trawnika. Glebe dosc ciezką zbitą. Ten aerator zakladany na buty jest spoko ale nie na taka powierzchnie.
Kupilem ten wertykualktora/aerator Alko za 500zl ale to sie do aeracji nie nadaje.

Myslalem o walcu z kolcami ale moze cos lepszego mechanicznego-drozszego?
Gardenarium 11:53, 18 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najlepiej to sobie wypożycz, dla 900 m2 nie warto kupować czegoś co kosztuje np. 30 tys. i jest profesjonalne.
Ja nie mam profesjonalnego za 30 i też robię. Wertykulatorem a nie aeratorem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommiberry 11:57, 18 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
A mozesz Danusiu wyjasnic co i jak robisz? Masz na mysli ze korzystasz z tego wałka do aeracji w wertukulatorze?
Sprzetu za 30tys oczywiscie nie kupie-myslalem o czyms ~500zl ale nie widze nic takiego oprocz walca z kolcami.

Co do wypozyczenia -wlasnie szukam.
Gardenarium 12:09, 18 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mogę wyjaśnić https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika

Zapraszam do poczytania tutaj, tylko to nie jest miejsce na taki temat, niepotrzebnie założyłeś taki wątek, będzie służył jedynie do reklamy

Jest wątek o wertykulacji, naprawie, łataniu dziur, regeneracji itd itp. kolejny o marce aeratora to za dużo dobrego.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommiberry 12:46, 18 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Rozumiem. Szukalem wątku o aeratorze ale nie znalazłem.. wszedzie jest o wertykulacji a mało o aeracji...
Gardenarium 13:43, 18 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
A coś się tak uwziął na tą aerację, ja wcale nie robię aeracji, tylko wertykulację.
Ale skoro masz glebę zbitą to nakłuwaj, walec z kolcami wypożycz. Napisałam w wątku o trawniku na glebie zbitej, gliniastej, że na niej trawnik nie urośnie.

Więc to trud pod górkę i wiele pracy. Trzeba rozluźnić glebę zanim się posiało trawnik, a teraz to już klops. Na skale trawnik nie urośnie

Poczytaj ten wątek https://www.ogrodowisko.pl/watek/1690-trawnik-na-glinie-podlozu-gliniastym-glebie-twardej-zbitej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommiberry 09:35, 20 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Czytalem Danusiu ten wątek. Niestety sprawa jest bardziej skomplikowana ale daruje wszystkim historie mojego trawnika.

Wlasnie w celu rozluznienia gleby od czasu do czasu chcialbym robic aeracje i posypywac piaskiem.

Walec z kolcami mówisz-orientujesz sie czy taki za 100-200zl ktory sie wypelnia piaskiem wystarczy?
Mam mozliwosc kupienia walca samoróbki za 100zl. Ma on grube kolce i jest z betonu ale tylko 30cm szerokosci.

Nie wiem czy lepiej wiecej drobniejszych dziurek czy mniej a grubszych...
Gardenarium 22:23, 20 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Samoróbka z betonu przekonuje mnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tommiberry 10:30, 21 cze 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
Ma taką zaletę ze mozna nim przejechac po chodniku i sie nie pogną kolce bo są to prety gwintowane.


Gardenarium 21:35, 22 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Super sprawa, samoróbki są najlepsze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies