Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w wersji mikro (będzie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w wersji mikro (będzie)

Napia 23:17, 06 lip 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
500 metrów to wcale nie tak mało
A ogród powstaje piękny i uporządkowany Trawy i bukszpany ślicznie wyglądają
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
estre 14:33, 07 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Napia napisał(a)
500 metrów to wcale nie tak mało
A ogród powstaje piękny i uporządkowany Trawy i bukszpany ślicznie wyglądają


Dziękuję bardzo
Witaj w wątku
____________________
Ogród w wersji mikro
estre 14:38, 07 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Rabata z Artemiskami powstaje, ale jeszcze będę tam dosadzac.
Czekam na trawki, myślę czy dać tam jeszcze lawendy.
Na razie wygląda to tak.



Z racji braku sąsiadów za płotem efekt mizerny i konieczność stosowania szmaty aż zaczną coś robić
Nikt tam nic nie robi i nasiało się tyle mleczy w tym roku, że szok. Ciągle walczymy z chwastami, ale przecież nie będę kosić cudzej, ogrodzonej działki
____________________
Ogród w wersji mikro
ElzbietaFranka 00:22, 10 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam
Orzesze, Mokre, Bujakow kiedys moje tereny wycieczkowe. 400 m2 to wsam raz jezeli traktuje sie ogrod jako tlo domu. Masz juz porzadek i lad.
Moj ogrod duzy i nie wyrabiam sie. Jeszcze to lato wiosna dalo popalic w tym roku. U nas duza susza.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
estre 18:54, 14 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam
Orzesze, Mokre, Bujakow kiedys moje tereny wycieczkowe. 400 m2 to wsam raz jezeli traktuje sie ogrod jako tlo domu. Masz juz porzadek i lad.
Moj ogrod duzy i nie wyrabiam sie. Jeszcze to lato wiosna dalo popalic w tym roku. U nas duza susza.
Pozdrawiam


Witaj
U nas już po największej suszy, teraz ciągle pada.
Fakt, tereny wycieczkowe tutaj w okolicy są super
____________________
Ogród w wersji mikro
estre 18:56, 14 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Hortensje szaleją
Przyćmiły w tym roku wszystko. Mam ich tyle, że w sumie aż za dużo, ale są tak piękne, że jeszcze bym dosadziła

____________________
Ogród w wersji mikro
ElzbietaFranka 22:17, 14 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
estre napisał(a)
Rabata z Artemiskami powstaje, ale jeszcze będę tam dosadzac.
Czekam na trawki, myślę czy dać tam jeszcze lawendy.
Na razie wygląda to tak.



Z racji braku sąsiadów za płotem efekt mizerny i konieczność stosowania szmaty aż zaczną coś robić
Nikt tam nic nie robi i nasiało się tyle mleczy w tym roku, że szok. Ciągle walczymy z chwastami, ale przecież nie będę kosić cudzej, ogrodzonej działki



Jak masz taki syf za płotem to trzeba było coś wyższego posadzić osłaniającego. Co to za trawy posadzilas? Jakieś delikatne.
Pomysl o żywopłocie bukowym który nie traci liści na zimę. Lub innym.
Wiem co to znaczy też mam łąki za płotem wiosna fruwają dmuchawce i osiadają na moich tujach brabantach.
Tylko radzę.
Piękne te hertensje w szpalerze jak się nazywają.
Też chce coś takiego zrobić, ale ciągle się zastanawiam horty czy roze rabatowe.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
estre 08:15, 15 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
ElzbietaFranka napisał(a)



Jak masz taki syf za płotem to trzeba było coś wyższego posadzić osłaniającego. Co to za trawy posadzilas? Jakieś delikatne.
Pomysl o żywopłocie bukowym który nie traci liści na zimę. Lub innym.
Wiem co to znaczy też mam łąki za płotem wiosna fruwają dmuchawce i osiadają na moich tujach brabantach.
Tylko radzę.
Piękne te hertensje w szpalerze jak się nazywają.
Też chce coś takiego zrobić, ale ciągle się zastanawiam horty czy roze rabatowe.



Od strony tarasu jest zasłonione całkowicie, ale z drugiej strony nie chcę się całkiem osłaniać żywopłotem, mam tam jeszcze plany. Na płocie jest pnącze.
A poza tym w tym roku oni tam zamieszkają. I będą sadzić żywopłot, my postawiliśmy płot, oni go obsadzą.
Kwestia czasu.
Trawy to miskanty, zarosną całkiem.
Hortensje to polar bear i limelight.
____________________
Ogród w wersji mikro
Napia 16:42, 19 lip 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Piękna rabata hortensjowa
Nie wiem, jak u Ciebie będą rosły artemisy, ale potrafią pójść wysoko w górę. U mnie w zeszłym roku miały ponad 1,5 metra i jeżeli Twoje będą tak silne, miskantów za nimi może nie być widać
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
estre 17:05, 19 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Napia napisał(a)
Piękna rabata hortensjowa
Nie wiem, jak u Ciebie będą rosły artemisy, ale potrafią pójść wysoko w górę. U mnie w zeszłym roku miały ponad 1,5 metra i jeżeli Twoje będą tak silne, miskantów za nimi może nie być widać


Dziękuję bardzo
Liczę, że urosną przynajmniej na metr, jak przerosną miskanty, trudno, byle rosły zdrowo i pięknie kwitły

____________________
Ogród w wersji mikro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies