Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata przed wejściem ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata przed wejściem ;)

Justyna2309 22:09, 24 lip 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 5
Witam wszystkich jestem właśnie w trakcie kombinowania nad rabatą przed wejściem do domu. Aktualnie widok nie jest za ciekawy, ponieważ trwa remont (robione są nowe schody, będzie robiona elewacja w kolorze szarym oraz położony nowy chodnik). Zdjęcia zrobione dzisiaj:



Prawa strony pompy od studni będzie wyłożona kostką, a na niej stanie ławeczka
Zastanawiam się co tam dosadzić. Chciałabym zostawić krzewuszkę, różanecznik oraz hortensje - nie koniecznie w tych samych miejscach. Co do nich by pasowało?
Zastanwiałam się na dosadzeniem bukszpanu. Uwielbiam też żurawki. Ale jak to połączyć żeby wyglądało? Liczę, że mi pomożecie bo nie bardzo się na tym znam
Co do żurawek, to parę mam posadzonych przy tujach. Chciałam jeszcze całą długość wyłożyc jakąś ozdobną kostką aby oddzielić wszystko od trawy, ale niestety to musi troszkę poczekać

Naprawdę liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam serdecznie!
sylwia_slomc... 22:15, 24 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Witaj, ja bym na Twoim miejscu poczekała, aż się roboty przynajmniej elewacyjne skończą , bo co nie posadzisz to robotnicy Ci zadeptają, szkoda roślin i Twojej pracy. Wstrzymaj się do końca prac.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Justyna2309 22:18, 24 lip 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 5
Wstrzymam się na pewno, ale już myślę, co bym mogła tam posadzić
Gardenarium 08:01, 25 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Żeby coś posadzić trzeba najpierw poszerzyć rabaty. A jak będą szerokie, to dopiero wkleisz po remoncie.. Nie gorączkuj się tak. Co by pasowało to już sama wymieniłaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna2309 09:00, 25 lip 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 5
Taka moja natura, że jestem trochę niecierpliwa i już bym chciała aby było po remoncie wiem tyle, że pasek się nie zmieni szerokością od tego, co było wcześniej czyli:
Te zdjęcia są z maja tego roku wszystko było już wcześniej posadzone, jak dla mnie to bez składu i ładu. Mam zamiar to zmienić a Wasze wszystkie ogrody są przepiękne
Toszka 09:34, 25 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj
To w oczekiwaniu na koniec remontu możesz zacząć zbierać dobroci=dodatki do wzbogacenia gleby, tzn. obornik przekompostowany, kora frakcji 20-60mm, kompost, mączka bazaltowa. Wszystko w dużych ilościach. Glebie przyda się ożywienie i odżywienie, bo zapewne latami były co najwyżej nawozy lane/sypane. A teraz jest okazja do dodania próchnicy i minerałów. Poczytaj wątek Mariposy. Króciutki, to cierpliwości ci nie zbraknie

Czy rynna w tej postaci zostaje?

Wyzbieraj na bieżąco wszelkie resztki pobudowlane.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Justyna2309 21:07, 25 lip 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 5
Toszka: Mieszkamy tu od zaledwie roku i myślę, że to prawda co piszesz o nawozach
Przeczytam na pewno. A co do rynny to nie, będzie ona przyczepiona na stałe do ściany.
Zaczynam zbierania wszystkiego, co będzie przydatne!
Toszka 22:33, 25 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
z rynną mi ulżyło
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies