Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Monika83 20:50, 12 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Co jak co ale kwiaty ma piękne Jakiś czas temu też myślałam o kupnie dębolistnej dla jesiennego wybarwienia liści.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Mysia_mysia 18:24, 30 gru 2022

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Jaka odmiana hortensji najbardziej się nada na stanowisko słoneczne, całkowita patelnia ?
____________________
Edyta ogrododpoczatku
brydziasia 18:25, 13 sty 2023

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Mysia na patelni u mnie rosną hortensje bukietowe, co prawda Bobo mi przypala regularnie, ale Phantom, Little lime i kilka niezidentyfikowanych odmian o bardziej ażurowych kwiatach trzyma się świetnie.
SylwiaBe 19:49, 18 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Cześć, podpowiedzcie proszę, co zrobić z kupionymi dziś hortensjami bukietowymi? Dodam, iż są to niepozorne sadzonki, czy ciąć w tym roku, czy sobie darować? Kiedy sadzić do gruntu? Jeżeli nie teraz, to gdzie najlepiej przechowywać do czasu sadzenia ? Z góry dzięki za pomoc pytam, gdyż zawsze sadziłam do tej pory w maju, a dziś się skusiłam cenowo i wzięłam 2 sadzonki ...
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
anuska2507 20:03, 18 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2557
Jak możesz, to wrzuć ich zdjęcie. Ale ja myślę, że spokojnie możesz posadzić i przyciąć dość nisko, żeby się rozkrzewiały.
Ja rok temu kupiłam hortensje w takim balocie z torfu, bez doniczki. Wsadziłam do dobrej ziemi do doniczek, bo jeszcze nie miałam przygotowanej rabaty, przycięłam. Na miejsce docelowe poszły w maju lub czerwcu i wszystkie kwitły.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
SylwiaBe 16:23, 19 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
anuska2507 napisał(a)
Jak możesz, to wrzuć ich zdjęcie. Ale ja myślę, że spokojnie możesz posadzić i przyciąć dość nisko, żeby się rozkrzewiały.
Ja rok temu kupiłam hortensje w takim balocie z torfu, bez doniczki. Wsadziłam do dobrej ziemi do doniczek, bo jeszcze nie miałam przygotowanej rabaty, przycięłam. Na miejsce docelowe poszły w maju lub czerwcu i wszystkie kwitły.

Jutro postaram się wrzucić zdjęcie, one są takie liche, kilka cieniutkich łodyżek z kilkoma liśćmi.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
tuberculosa 11:40, 16 kwi 2023


Dołączył: 20 paź 2022
Posty: 26
Czy to jest jeszcze pora na rozsadzanie hortensji? Mam posadzone za gęsto i chyba wymieszałam odmiany ale już pojawiły się pierwsze listki i nie wiem czy im nie zaszkodzę. Dodam że moja lokalizacja to południowy-wschód Polski, tutaj wiosna dopiero raczkuje (kwitną forsycje)
____________________
Ada Mały ogródek - domeczek na wschodzie
Monika83 08:43, 17 kwi 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
tuberculosa napisał(a)
Czy to jest jeszcze pora na rozsadzanie hortensji? Mam posadzone za gęsto i chyba wymieszałam odmiany ale już pojawiły się pierwsze listki i nie wiem czy im nie zaszkodzę. Dodam że moja lokalizacja to południowy-wschód Polski, tutaj wiosna dopiero raczkuje (kwitną forsycje)
Teraz jest bardzo dobra pora na sadzenie, przesadzanie, rozsadzanie.I nic im nie zaszkodzisz jeżeli pojawiły się listki, hortki to nie ogórki szklarniowe
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
veva 20:37, 15 cze 2023

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 100
Czy mogę jeszcze przesadzić hortensje? Zmieniła mi się trochę koncepcja i muszę przesadzić 2 hortensje, a nie mam bardzo czasu do jesieni. Zrobię im tym duża krzywdę?
ZbigniewG 16:27, 03 lip 2023


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
zależy jakie, ogrodowe i swieżynki bukietowe przejdą to łatwiej starsze bukietowe (mają dłuższe korzenie) zniosą to gorzej
deszczowa pogoda lub zacienienie ułatwia sprawę

"piwniczanki"


Diva


Endless Summer


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies