Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Lustro w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Lustro w ogrodzie

Gardenarium 17:00, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomysł na to jak umiejscowić lustro, gdy nie mamy muru w ogrodzie. Budujemy masywną bramkę na końcu osi widokowej lub za wodą.

Koniecznie to zobaczcie

http://www.gapphotos.com/featuredetails.asp?featureref=459
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jadwiga_brze... 21:26, 03 sty 2012

Dołączył: 03 sty 2012
Posty: 3
Jestem na etapie wstawiania lustra, z braku muru będzie na płocie z siatki, na razie jest rama, wiosną wkleimy lustro i przed nim postawimy pergolę. Ma imitować wejście do dalszej części ogrodu, sama jestem ciekawa jak to wyjdzie.
____________________
Ogród Igi - Żurawkowy zawrót głowy
Sebek 22:24, 03 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
My też

Witamy słynną żurawkową ogrodniczkę w ogóle - mam nadzieję, że dobrze odgadłem?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:37, 04 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jadwiga_brzezinska napisał(a)
Jestem na etapie wstawiania lustra, z braku muru będzie na płocie z siatki, na razie jest rama, wiosną wkleimy lustro i przed nim postawimy pergolę. Ma imitować wejście do dalszej części ogrodu, sama jestem ciekawa jak to wyjdzie.


Iga, na pewno dobrze wyjdzie.Tak jak w moim poprzednim poście, zobacz tam jest link do podobnej bramki.

Nie jestem tylko pewna tej pergoli, żeby tylko nie powstał taki tunel, bo zbyt przytłumi lustro
Brzegi lustra trzeba obsadzić czymś, aby pochylały się rośliny nieco i wtedy więcej się będzie odbijało w lustrze. Widziałaś lustro w moim ogrodzie?

Czy masz u nas wątek? Popatrzyłabym, jak masz tamten zakątek obsadzony
My też lubimy żurawki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jadwiga_brze... 10:07, 04 sty 2012

Dołączył: 03 sty 2012
Posty: 3
Danusiu, z nasadzeniami nie ma problemu, była mala rabata robiona jesienią, więc najwyżej bedą zmiany.Wiem jak ma to wygladać, i tak długo bedzie zmieniane, aż bedę zadowolona. Liczę się również z likwidacją rabaty i np. polożenia scieżki. Zobaczymy.Nie mam watku u Was, zaprosił mnie jeden z Was, Grzesiu.Na razie dwa tygodnie sobie raczej poczytam, male zmiany życiowe, a moze potem się udzielę aktywniej.


















































































____________________
Ogród Igi - Żurawkowy zawrót głowy
Gardenarium 16:28, 05 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W takim razie poczekamy z utęsknieniem na Twój ogród
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bozka 22:49, 04 sty 2013


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Witam

Przy projektowaniu mojego ogrodu odrazu na listę wpisałam LUSTRO No ale gdzie je dać jak ogrodzenie będę mieć na skarpie?
Poniżej zarys skarpy.

____________________
Bożena
Gardenarium 22:58, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ojej. lustro to poważna sprawa i decyzja gdzie ma być na podstawie tego rysunku nie da się podpowiedzieć

Tego miejsca się szuka, ocenia, patrzy z okien, z tarasu z domu, co ma się w nim odbijać, jak je zamocować i ma to mieć sens, a nie że ma być lustro. Jak dla mnie za mało danych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bozka 09:32, 05 sty 2013


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Dziękuję Danusiu za uswiadomienie mnie że to nie jest takie proste,na wiosnę spróbuję porobić zdjęcia i może wtedy coś się uda wymyśleć
____________________
Bożena
Gardenarium 15:23, 05 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po prostu sama pochodź po ogrodzie, bo to trzeba czuć. Lustro to niespodzianka (wchodzisz do ogrodu jak u mnie) i widzisz dwa stawy, nikt nie wie o co chodzi.

Albo zamierzone działanie, chcesz widzieć z domu podwójne nasadzenia np. albo z tarasu. Tak to mniej więcej wygląda. Do lustra trzeba dorobić jego oprawę, czyli roślinność i elementy pozostałe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies