Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

sylwia_slomc... 22:59, 06 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
ta ostatnia propozycja fajnaAle tam gdzie 1 nie robiłabym tak oczywistego trawnika, nie pasuje mi tam tak....ale może Basi pasujeJa bym tam coś dodała....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:09, 06 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
może gdyby w trawniku zrobić na środku taki kwadracik z macierzanki np.

a w trawniku dookoła mogłyby rosnąć krokusy lub narcyzy, tam jest sporo miejsca 4/8 m to ładny kawałek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 07:30, 07 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Sylwiu, ale tam jest zaplanowana rabata.
Nawet jednoroczne tam już rosły

Tylko ja zapomniałam pokolorować ten kwadrat
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Dragonka 08:46, 07 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190


o kurczę, chwilę mnie nie było a tu takie propozycje! Już się wygrzebałam ze śniegu i dotarłam do cywilizacji ( wczoraj umierał mój kręgosłup po odśnieżaniu, nie byłam w stanie ruszać niczym )

Asiu wiesz, że Ty zdolniacha jesteś jakich mało?
Przesunięcie okręgu zrobiło spora różnicę bo warzywnik czy malino-borówki pod tym płotem chyba najlepiej pasują, trochę z głównego widoku zejdą. Nie wiem tylko czy nie za dużo cienia będą miały.. ale to już pikuś jest.

makadamia napisał(a)

Jedyna wątpliwość jaką z tym mam, że ten "dzióbek", gdzie się kółka stykają, wypada naprzeciwko tego głębszego tarasu i nie jestem pewna, czy to będzie dobrze wyglądało (tam, gdzie zaznaczyłam strzałką).

Basiu, jakby się dało zrobić zdjęcia ogrodu tak jak go widzisz z dwóch punktów: środek drzwi tarasowych i środek tej drugiej części (początek strzałki). Po trzy z każdego punktu: na wprost, na lewo i na prawo. Da się?


ee nie kumam.. tego drugiego ujęcia. I to pierwsze tez musze chyba sprostować- ja mam drzwi wyjściowe na taras z boczku- o tu będzie widać nawet czerwoną strzałką udało mi się zaznaczyć :




Ale Tobie chodzi zapewne o widok z miejsca gdzie siedzimy przeważnie, czyli od środka tych krzesełek ze stolikiem? Czy raczej jak to widać gdy stoję pośrodku tego potrójnego okna? Na chwilę obecną będzie widać tylko śnieg bo u nas biało całkiem, ale zrobię zaraz po powrocie z pracy i tak.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 08:56, 07 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
sylwia_slomczewska napisał(a)
może gdyby w trawniku zrobić na środku taki kwadracik z macierzanki np.

a w trawniku dookoła mogłyby rosnąć krokusy lub narcyzy, tam jest sporo miejsca 4/8 m to ładny kawałek






Piękne to jest. Aż się rozmarzyłam.....
____________________
Kasia między polem a lasem
Dragonka 08:57, 07 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zana napisał(a)
Ja się na planowaniu nie znam, ale pozwolę sobie na dygresję, a co tam.

Asiu, Twoje zaokrąglone żywopłoty to bardzo fajna koncepcja, ale mnie się wydaje, że tu jest ogólnie za mała powierzchnia. Cała ta część jak ją Dragonka określiła "ogrodu głównego" ok. 200 m2. To nie jest dużo jak na trawnik i rabaty. Dlatego ja bym poszła jednak w tło żywopłotowe wzdłuż linii dróg. Mój rysunek jest bardzo mocno nieudolny, ale zaznaczyłam pomarańczowy prostokąt jako wysoki żywopłot zasłaniający garaż i kawałek drogi, a potem ciemnozielonym niższe żywopłoty. Placyk wypoczynkowy w cieniu zrobiłabym tam gdzie fioletowy prostokąt (może stolik i foteliki, ławeczka, hamaczek, co tam Dragonce się zamarzy).
Niebieska nieudolna linia (no nie umiem kurcze) to tylko taki symboliczny zarys linii oddzielającej trawnik i rabaty. Chodziło mi bardziej o koncepcję, tu na pewno trzeba wprawnej ręki "paintowej".
Warzywnik w tej sytuacji też bym zrobiła w tym miejscu gdzie go narysowałaś.

Śnieg chyba można byłoby odgarniać na drugą stronę drogi i jednej i drugiej, czyli co i niejako w granicę sąsiada. A żwirowe placyki za żywopłotem wydają mi się zmarnowaną powierzchnią i tak małego ogrodu (wybacz Asiu słowo "zmarnowaną").
Do składzika można przechodzić wzdłuż lewej strony garażu albo zrobić "tajne przejście" za fioletowym placykiem. Kompostowniki umieściłabym może w prawym górnym rogu działki, skoro nie można tam przenieść blaszaka.

[g[/img]


hehe, głos rozsądku jak mówi Asia, zawsze mile widziany.

I na przyszłość, w ogóle nie musicie się zastanawiać, czy powiedzieć, czy nie, bo się obrazi albo co...nieee, ja o nic się nie obrażam, wręcz przeciwnie, cenię sobie bardzo odmienność opinii, bo i szersze spojrzenie fajne jest. A ja jak wiecie, od dwóch lat tylko płaczę i wzdycham patrząc na ten mój beznadziejny układ i nic jeszcze nie wymyśliłam.

Tak, te okręgi to mnie się bardzo spodobały, bo chciałam trochę ukryć wielkość albo raczej 'małość' ogrodu. Faktem jest, że po tym co napisałaś postanowiłam odstawić na chwilę moje subiektywne uczucie zachwytu nad Asi koncepcją i spojrzeć chłodnym okiem widza- może i to prawda, że okrąg za duży nie jest, i trochę zabiera powierzchni z ogólnej trawnika.
Ale żwirowe placyki w narożniku chyba by sie sprawdziły bo śniegu u nas naprawdę potrafi dowalić i lezy często w kwietniu jeszcze.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:00, 07 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
ta ostatnia propozycja fajnaAle tam gdzie 1 nie robiłabym tak oczywistego trawnika, nie pasuje mi tam tak....ale może Basi pasujeJa bym tam coś dodała....


Sylwuś, nie nie Ja nie chce tej rabaty nr 1 samym trawnikiem uczynić, ale nie mam na nia na razie żadnego sensownego pomysłu bo taka malizna.. Twój macierzankowy dywan to już propozycja zupełnie zaskakująca, in plus oczywiście. Niestety mam już tam posadzone dwie wierzby hakuro ( szczyt moich ogrodniczych marzeń zanim trafiłam tu... ) więc albo stamtąd wyjadą albo muszę je wkomponować na razie- chciałam mieć coś zielonego patrząc z kuchni.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Anda 09:49, 07 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Hej Basiu Swietne plany. Masz fajną pomoc

Tak sobie oglądam ten plan i zastanawiam się, czy warzywnik musi być pod płotem, bo piszesz, że może mieć tam mało światła. A czy nie mógłby być z boku tarasu? Wtedy byłby mniej na widoku, bo nie masz tam żadnego okna. Bo pod płotem byłby bardzo blisko tarasu.Albo z przodu domu, pod oknem kuchennym? 4x8 m to wcale nie tak mało. Zaznaczyłam te miejsca na czerwono.

Przejście między żywopłotami do garażu pomiędzy żywopłotami jest fantastyczne Zaznaczyłam je wykrzyknikiem żywopłoty mogłyby mieć wtedy różne wysokości. Ten kawałek zakrywający garaż mógłby być o wiele wyższy, a wrażenie nie byłoby tak klaustrofobiczne.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 09:56, 07 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aaa, myślałam, że to wielkie to drzwi, a to okno

Tak, chodzi mi o zdjęcia z okna i od stolika, tak jak najczęściej siedzicie.



Warunki co prawda nie najlepsze ale trudno
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwia_slomc... 09:58, 07 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
makadamia napisał(a)
Sylwiu, ale tam jest zaplanowana rabata.
Nawet jednoroczne tam już rosły

Tylko ja zapomniałam pokolorować ten kwadrat

Tak mi się wydawało tylko myślałam, ze w między czasie plany zmianie uległy, a trawnika pustego tam nie widzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies