Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Bodziszek Max Frei

Pokaż wątki Pokaż posty

Bodziszek Max Frei

madlen 15:45, 03 paź 2018

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam wszystkich ogrodników - mam pytanie , czy bodziszek max frei może rosnąc w donicach i zimą być na dworze? czy ktoś ma zdjęcia takich bodziszków w donicach? czy one dadzą radę też latem w upały? Dziękuję
Gardenarium 07:17, 04 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od wielkości donicy, im większa tym lepiej. A czy dadzą sobie radę, zależy od podlewania i rodzaju gleby. Bez podlewania, w kiepskiej glebie - zginą, na słońcu bez podlewania zginą na pewno, w półcieniu i z podlewaniem - będą żyły, a jak będą rosły i jak wyglądały, zdecyduje twoja pielęgnacja. Gdy będziesz dbać - będzie ok, ale jeśli zostaną pozostawione na pastwę losu i na zasadzie "czy przeżyją" to nie sadź ich do donic.
Rośliny zdecydowanie stworzone są do gruntu, a nie do donic.
Ten bodziszek jest stworzony do ogrodów skalnych i naturalistycznych, gdzie pokrywa większe powierzchnie niż doniczka. Tak więc odradzam sadzenie tego bodziszka do donic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 22:18, 04 paź 2018

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Dziękuję , spróbuję posadzić tylko dlatego że muszę gdzieś przesadzić a nie mam gdzie i nie chcę wyrzucić . Dlatego pójdą do donic ale na wiosnę oczywiście.
Gardenarium 21:48, 05 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, w takim wypadku posadź
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies