Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna czarna - żółknięcie igieł

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna czarna - żółknięcie igieł

Jakub0512 19:45, 06 paź 2018

Dołączył: 06 paź 2018
Posty: 1
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o opinię, co może być przyczyną żółknięcia igieł u sosny czarnej.
Sosnę zakupiłem w sierpniu w donicy i przesadziłem do przygotowanego miejsca na tarasie. Została obficie obsypana i posadzona w gotowym podłożu Substral do iglaków (mieszanka torfu+nawóz+kora). Jednak po 2 miesiącach zaczęły żółknąć i brązowieć igły mojego drzewka. W załączeniu dwa zdjęcia obrazujące sosnę przed przesadzeniem i w dniu dzisiejszym. Bardzo proszę o pomoc i kroki jakie podjąć, aby sosna wróciła do swojego pierwotnego wyglądu.

Pozdrawiam
Jakub
Margaretka84 21:23, 07 lis 2018

Dołączył: 12 lip 2018
Posty: 28
mam taki sam problem ze swoją sosną obecnie. Dołączam się do wątku, proszę o jakieś odpowiedzi.
maxled 08:30, 16 wrz 2020

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Czy z sosny czarnej i innych iglaków powinno się plewić brązowe zalegające igły ?
Gardenarium 21:12, 16 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aby ładnie i zdrowo wyglądała, powinno się je zdejmować. Ale na dużym drzewie potem jest to już niemożliwe. I wtedy taka sosna okropnie wygląda, jakby uschła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies