Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

jacek71opole 19:41, 20 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
Recento,miło mi czytać Twój post.Do wypasienia im jeszcze brakuje Niestety ogród ma mało miejsca w którym hosty czuły by się dobrze,robie co mogę aby kolekcja sie powiększała.Jeszcze jedno,ogrodzenie...ech nie jest elastyczne i nie da się powiększyć malutkiego ogroduWięc dla mnie liczba 500 -set host (w wojskowym wydaniu) CZAPKI Z GŁÓW dla posiadacza takiej ilości.Cieszę się ,że Maja dotarła do takiego hostowego edenu w Opolu
...kilka innych moich dzieciaczków





jacek71opole 19:41, 20 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20










jacek71opole 19:55, 20 gru 2012


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 20
Montewerde,jeśli chodzi o moje hosty,to dostają wiosną przed rozpoczęciem wegetacji dawkę granulowanego obornika,poza tym podlewam Rosahumusem w maju.Ziemia jaka jest pod moimi hostami,to rodzime podłoże,torf kwaśny, przekompostowana kora sosnowa i oczywiście nawóz...
monteverde 20:08, 20 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
goniak napisał(a)

A mnie oprócz tych które pokazałaś zauroczyła jeszcze ta:



Ciekawe czy Małgosia ma ją w sprzedaży?

Ja co prawda nie jestem hostomaniaczką ( chociaz kto wie, mając takich Przyjaciół coś czuję, że i mnie się to udzieli) ale chyba w temacie host to nie mieli zbyt dużo nowości na tej Chelsea?


Hanuś, oczywiście, że mam ją w sprzedaży podobnie jak większość host pokazanych przez Danusię
Przy najbliższym naszym spotkaniu podaruję Ci tę hostę i mam wielką nadzieję, że podbije Twoje serce i wpadniesz w szpony hostomanii, jak ja i Kuklik
Pomyśl ile bysmy miały dodatkowych tematów do obgadania i okazji do spotkań
Zainteresowanym podrzucam link do mojego prywatnegokatalogu host który sukcesywnie uzupełniam.
Katalog zawiera zarówno opisy jak i zdjęcia host, które u mnie rosną w warunkach naturalnych czyli w ziemi

http://www.efektownyogrod.pl/catalog/Katalog-71?PHPSESSID=f631a223a3b1a769f3a66678633397df




Gosia ale superaśny katalog , wzięłam w zakładki, tylko fajnie by było, żeby jeszcze był podzielony na duże, średnie i małe i miniaturki, bo jak ktoś nie zna nazw, to lepiej już konkretne wybrać ja tam na wiosnę trochę za buszuję
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
akanta 20:16, 20 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
recento napisał(a)
nie jest to o o czym myslisz czyli /HVX/ ,to zwykła nekroza /...bez znaczenia/


To fantastycznie,dziękuję .Muszę się nauczyć rozpoznawać takie dolegliwości wraz z rozwojem zachwytu i apetytu na hosty .Mam ich trochę i cienisty ogród ,więc hostomaniactwo trafiło na dobry grunt i to mnie coraz bardziej nakręca.

Zapytam jeszcze czy takie wodniste plamy jaśniejsz jakby osad po podlewaniu twardą wodą też jest bez znaczenia.? Jakich host w takim razie nie kupować ,czy na naszym rynku można się już natknąć na zarażone?
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
goniak 20:19, 20 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Monteverde, myślałam już o takim podziale według wielkości, pewnie to kwestia czasu i powstanie
____________________
Małgosia mój zielony świat
goniak 20:28, 20 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
akanta napisał(a)

nie jest to o o czym myslisz czyli /HVX/ ,to zwykła nekroza /...bez znaczenia/


To fantastycznie,dziękuję .Muszę się nauczyć rozpoznawać takie dolegliwości wraz z rozwojem zachwytu i apetytu na hosty .Mam ich trochę i cienisty ogród ,więc hostomaniactwo trafiło na dobry grunt i to mnie coraz bardziej nakręca.


Jesli myślisz poważnie o przygodzie z hostami to podstawowa zasada jest taka, że kupujemy hosty tylko i wyłącznie z pewnych źródeł. Radzę nie kupować host pakowanych w kapersy, bo to masówka i istnieje bardzo duże ryzyko, iż mogą być zarażone, co jednak nie jest od razu widoczne gdyż okres utajenia wirusa HVX może być dosyć długi.
Widziałam w dużych centrach ogrodniczych hosty z wyraźnymi zmianami wirusowymi i nikt się tym nie przejmował co świadczy o niskiej świadomości w tym temacie.


____________________
Małgosia mój zielony świat
recento 21:28, 20 gru 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 152
Do Akanty : jeśli chodzi o HVX wszystko przeczytasz na stronie encyklopediahost.info
najbardziej wyczerpujace zródło w j. polskim na ten temat.
____________________
akanta 21:31, 20 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
[img size=640x480]
goniak napisał(a)


nie jest to o o czym myslisz czyli /HVX/ ,to zwykła nekroza /...bez znaczenia/


To fantastycznie,dziękuję .Muszę się nauczyć rozpoznawać takie dolegliwości wraz z rozwojem zachwytu i apetytu na hosty .Mam ich trochę i cienisty ogród ,więc hostomaniactwo trafiło na dobry grunt i to mnie coraz bardziej nakręca.


Jesli myślisz poważnie o przygodzie z hostami to podstawowa zasada jest taka, że kupujemy hosty tylko i wyłącznie z pewnych źródeł. Radzę nie kupować host pakowanych w kapersy, bo to masówka i istnieje bardzo duże ryzyko, iż mogą być zarażone, co jednak nie jest od razu widoczne gdyż okres utajenia wirusa HVX może być dosyć długi.
Widziałam w dużych centrach ogrodniczych hosty z wyraźnymi zmianami wirusowymi i nikt się tym nie przejmował co świadczy o niskiej świadomości w tym temacie.




Dziękuje za dobrą radę ,jedną tak zapakowaną kupiłam i bacznie jej się przyglądam.Większość kupiłam na szkółkach z długoletnią tradycją ale to też o niczym nie świadczy,skoro choroba jest utajona.Powinnam raczej nauczyć się rozpoznawać te objawy aby w porę wyeliminować chorą.Pokażę ją ,może zauważysz coś niepokojącego czego ja jeszcze nie widzę.
Zdjęcie mi nie wchodzi ,ponowię probę.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 21:38, 20 gru 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies