Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Funkie - Hosta

Pokaż wątki Pokaż posty

Funkie - Hosta

paco 16:38, 27 maj 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 34
gaby3003 napisał(a)


czy ten egzemplarz jest zaatakowany wirusem
...... po drugie czym odkażać nóż

Według mnie to nie HVX, ale mozaika tytoniowa - oczywiście bez zbadania testem nie ma 100% pewności i oczywiście gdybym miał rację, to żadne pocieszenie, gdyż jest to również nieuleczalna choroba rośliny. Dodatkowo łatwiej można przenosić zakażenie na inne rośliny a wirus w glebie utrzymuje się nawet przez kilka lat - nie potrzebuje do przetrwania (jak HVX) żywej rośliny, a wystarczą mu do przetrwania martwe szczątki roślinne.
Ja nie odkażam noży, tylko używam do każdej hosty inny nóż jednorazowy. Po użyciu jest wbity w pobliżu rośliny i do końca sezonu używany jedynie do tej konkfretnej i żadnej innej hosty.

Pozdrawiam, Andrzej Pach
____________________
Pozdrawiam, Andrzej Pach. Encyklopedia Host
regli 18:58, 27 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Hosta "Undulata"



Hosta "High Society"


Hosta " Blue Mouse Ears"


Hosta "Stiletto"


Hosta NN (wychodzi mi z zakupów, które robiłam, że powinna to być Captain Kirk, ale ze zdjęć mi nie pasuje)


Hosta "Francee"



Hosta również NN, choć miałaby być Blue Mammoth

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Gabriela 19:06, 27 maj 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Awers ...



... i rewers, ale nie mam pojęcia co to za odmiany, późno rozwijają liście i nie są ogromne.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
ele2001 19:54, 27 maj 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
paco napisał(a)

Według mnie to nie HVX, ale mozaika tytoniowa - oczywiście bez zbadania testem nie ma 100% pewności i oczywiście gdybym miał rację, to żadne pocieszenie, gdyż jest to również nieuleczalna choroba rośliny. Dodatkowo łatwiej można przenosić zakażenie na inne rośliny a wirus w glebie utrzymuje się nawet przez kilka lat - nie potrzebuje do przetrwania (jak HVX) żywej rośliny, a wystarczą mu do przetrwania martwe szczątki roślinne.
Ja nie odkażam noży, tylko używam do każdej hosty inny nóż jednorazowy. Po użyciu jest wbity w pobliżu rośliny i do końca sezonu używany jedynie do tej konkfretnej i żadnej innej hosty.

Pozdrawiam, Andrzej Pach



Ja dzieliłem w tym roku swoje hosty nóż a raczej tasak przed użyciem moczyłem w spirytusie za każdym razem, to duży kłopot ciąć takie hosty nożem jednorazowym

przy dzieleleniu zauważyłem na dwóch podejrzane objawy


Ręce opadają skąd te cholerstwo sie bierze

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 20:01, 27 maj 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483



teraz tylko wykopac i wyrzucić
byłem w ten weekend w arboretum sycowskim mieli mnóstwo host na sprzedaż, na terenie arboretum rosną hosty z podobnymi przebarwieniami jak moje takie instytucje powinny tym bardziej zwracać na nie uwage,
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
wojtas2101 18:00, 28 maj 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Czy to HVX na mojej Francee, póżniej wkleje lepsze zdjęcie.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Mila 21:45, 29 maj 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
http://www.plantdelights.com/Hosta-Zebra-Stripes-T-Avent-05/productinfo/6602/

Natknełam się na taką Zebrę, ale u nas nigdy jej nie widzialam, a wy?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Borbetka 21:48, 29 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Oj, ja też nie. Cudna jest.
____________________
borówcowy wizytowka
martaibartek 10:41, 30 maj 2013


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Śliczna ta zebra
____________________
Bukla 22:07, 01 cze 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 107
Oto okaz mojej mamy który rośnie na działce rekreacyjnej Szalenie mi się podoba pomimo dziurek wygryzionych przez ślimaki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies