Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Jardin Marie Ange

Pokaż wątki Pokaż posty

Jardin Marie Ange

sylwia_slomc... 22:00, 20 paź 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudnie A gunnerka na kolana powala
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 13:30, 21 paź 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Ogród należy do Emile i Marie Ange Herduin. Znajduje się w Croisette, ok. 50 km na północ od Amiens. Istnieje od 1983 i ma powierzchnie 1 ha. Charakteryzuje się dużym wyborem roślin oraz podziałem na poszczególne pokoje tematyczne. Znajdują się w nim setki różnorakich bylin, kilkanaście róż, naturalny staw, wiejski warzywnik, duża łąka z sadem. Ogród cały czas się rozwija i zmienia. Mieliśmy przyjemność zjeść w tym ogrodzie lunch oraz spróbować konfitury z kartofli. Niestety, nie była na sprzedaż, a smakowała wyjątkowo dobrze Właścicielka była bardzo serdeczna i gościnna.



"Znajdują się w nim setki różnorakich bylin, kilkanaście róż, naturalny staw, wiejski warzywnik, duża łąka z sadem. Ogród cały czas się rozwija i zmienia."

Uwielbiam takie ogrody - są takie swojskie. Bardzo też lubię ramy ogrodu w postaci wielkich drzew - wtedy tworzy się enklawa która daje klimat.
Lunch w takim ogrodzie dopełnia delektowania się pięknym miejscem.


Ta fotka niżej bardzo mi się spodobała - takie koszenie rewelacja.
Mam niedosyt zdjęć warzywnika.
Dziękuję za relację.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 20:46, 22 paź 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Przepiękne drzewa w ogrodzie, mnóstwo bylin - fajny ogród. Sad (chyba) w łące, to popularny pomysł, ale wciąż zachwyca.
Na tabliczce zapraszają najpierw motyle, potem pszczoły, a dopiero na końcu nas. I to jest chyba dobra kolejność.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Rench 16:18, 23 paź 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki za relację. Bardzo klimatyczny ogród.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Gardenarium 16:23, 23 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mnie się najbardziej spodobał pofalowany żywopłot. Dziękuję za relację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 17:43, 23 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Cieszę się, że się Wam podoba

Sylwio, gunnera nas wszystkich powaliła

Miro, niestety, warzywnik przegrał walkę o czas Tzn. reszta ogrodu pochłonęła mnie bez reszty. Takie koszenie też mi się bardzo podoba.

Gabrysiu, ogród mimo mnóstwa wszystkiego wydawał się być założonym tak, aby mimo wszystko nie stać się jego niewolnikiem. Tak, to sad w łące, zaraz za ogrodem dla owadów.

Reniu, ogród był taki swojski. Dobrze się w nim czuliśmy wszyscy

Danusiu, żywopłot był super, właśnie ta fala nadała mu takiej fajnej lekkości. Oddzielał część przydomową, taką bardziej prywatną, od reszty ogrodu.



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 17:57, 23 paź 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Piękny ogród, moja najlepsza funfelka mieszka Amiens, juz wiem co będziemy robić
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 18:02, 23 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
MartaKozak napisał(a)
Piękny ogród, moja najlepsza funfelka mieszka Amiens, juz wiem co będziemy robić


Amiens ma śliczną katedrę. Są z niej bardzo dumni W ogóle miesteczko jest śliczne. I to jedzenie, mniam Akurat były tam wtedy jakieś dni kultury z mnóstwem przedstawień ulicznych. Bardzo mi się tam podobało
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 18:11, 23 paź 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Jak będziesz miała okazję to polecam ten:

http://www.jardindesericourt.com
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 18:39, 23 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
MartaKozak napisał(a)
Jak będziesz miała okazję to polecam ten:

http://www.jardindesericourt.com


https://www.ogrodowisko.pl/watek/8574-le-jardin-de-sericourt


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies