Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Folia na chwasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Folia na chwasty

bamarta 12:15, 22 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25

Za domem mam zwały ziemi jeszcze po budowie, docelowo do rozplantowania właśnie przy zakładaniu ogrodu. Ziemia oczywiście zachwaszczona.
Część ziemi zużyliśmy teraz, na jesieni, przy zakładaniu poszczególnych rabat. Na bieżąco starannie wyciągałam chwasty i kamienie.Reszta zostaje do wiosny i pomyślałam, żeby tą ziemię ( a jest jej sporo) przykryć czarną folią, żeby chwasty padły, a te, coby chciały wiosną wykiełkować z nasion - żeby nie miały szans.
Nie chcę za bardzo szaleć z randapem.
Czy takie działanie ma sens?
Gardenarium 12:17, 22 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma sens. Czarna folia nie dopuści do kiełkowania chwastów. Skoro to dział "Ekologiczna uprawa ogrodu" to herbicydy są niedopuszczalne

Sposoby odchwaszczania:

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ta_z_krainy_OZ 10:51, 29 kwi 2019

Dołączył: 02 mar 2019
Posty: 1
Dzień dobry,

chciałabym odgrzać temat pozbycia się chwastów z dużej powierzchni w ramach przygotowania gleby do założenia ogrodu beż używania Roundoupa oczywiście .

Mam do przygotowania ok 2000m2 terenu pod ogród. Humus jest rozplantowany i pięknie zaczynają wschodzić chwasty. Ogród będzie zakładany na wiosnę 2020. Bardzo proszę o porady, czy mój plan ma sens.
1. Czarna folia budowlana na cały teren na cały sezon wiosna/lato /ktoś tego próbował? Z jakimi efektami i problemami? /
2. Na jesieni zdjąć folię
3. Rozłożyć kompost i potraktować cały teren glebogryzarką



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies