Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Ustawienie doniczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ustawienie doniczek

potem123ogr 09:15, 24 paź 2018

Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 1
Cześć Poszukuję pomysłów jak w efektowny sposób poustawiać donice z pnącymi kwiatami. Gdzie mogę znaleźć takie pomysły?
Gardenarium 10:54, 24 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jakie kwiaty masz na myśli jako pnące? Jednoroczne typu wilec, czy wieloletnie typu róże pnące, wiciokrzewy?

Dla jednych wystarczą doniczki, inne powinny rosnąć na podporach, co najmniej na kratkach, obeliskach.

Donice z pnącymi kwiatami sadzisz piętrowo, w paletach ustawionych pionowo, na drabinkach, schodach itp. Kwietniki są też takie schodkowe do ustawiania donic. Ale wśród pnących ustaw też normalne kwiaty, także zwisające. Same pnące będą nudne. Chyba że będą na ścianie balkonu.

Donice powinny być różnej wielkości ale zbliżone stylem lub kolorystyką. Co najwięcej dwa rodzaje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JoasiaKOS 18:10, 25 lip 2021

Dołączył: 25 lip 2021
Posty: 2
Na pewno jak chcesz donice od strony południowej to zaopatrz się w plastikowe i drewniane. W pierwszym roku gdy miałam donice na tarasie, część roślin strasznie mi schła. Koleżanka podpowiedziała że trochę to moja wina, bo porcelanowe i metalowe szybko się nagrzewały, wyparowywały szybko wodę i przegrzewały korzenie. Praktyczne i fajne są koszyki wiklinowe, po sezonie kupiłam kilka w przecenie i w tym roku świetnie się sprawdziły.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies