Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Coleus

Pokaż wątki Pokaż posty

Coleus

monteverde 02:08, 21 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Anya napisał(a)
Mój dzisiejszy nabytek:


Anya za gęsto posadzone, one się bardzo rozrastają
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KONWALIA 16:10, 11 kwi 2013


Dołączył: 06 kwi 2013
Posty: 6
Piekne te pokrzywki , pamiętam moja babcia miała je w domu
____________________
Te_resa 13:41, 21 maj 2013


Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 4
Witam serdecznie.
Przepiękne koleusy zobaczyłam i aż oczka mrużę z zachwytu a żal serce chwyta że mam do dyspozycji tylko parapety i troszkę miejsca w pokoju.
Trafiam tu szukając informacji na temat rozmnażania i warunków uprawy coleusa którego sobie dzisiaj zafundowałam.Poniewaz swoje kwiaty uprawiam w hydroponice to i coleusa postanowiłam ukorzenić i wsadzić do hydroponiki.Na razie ogołociłam troche zakupioną roślinkę i wsadziłam szczepki do wody.Jak zrobię zdjęcia (aparat w naprawie) to wstawię i będę się dzielić inforamacjami na temat dalszych losów coleusa w hydroponice.
Gardenarium 22:49, 09 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej dobrze będzie się czuł. Pokaż efekty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Te_resa 18:05, 10 cze 2013


Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 4
Colleus juz posadzony do hydroponiki razem z Niedośpianem .Aparat z naprawy odbieram jutro więc proszę o cierpliwość.
Ozz 19:55, 12 cze 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ja uszczykuję Koleusy od razu jak sadzę sadzonki do doniczek.

Mam kilka odmian, ale powiem, że nie wszystkie równie dobrze znoszą ,,zimowanie" w domu, zwłaszcza z tych o jaśniejszych liściach (z wyjątkiem zielono-białego), ciemne lepiej sobie radzą z niedostatkiem światła choć bledną i wyciągają się... no ale... na wiosnę i tak robi się świeże sadzonki

Generalnie polecam odnawianie rośliny raz na jakiś czas.

Szaloną miałam też myśl, aby go prowadzić w formie drzewka (tylko wyższe odmiany się nadają, jak zakwitną to kaplica), na razie nie zrealizowany, ale kto wie?

http://lifeonthebalcony.com/making-a-coleus-topiary/
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Te_resa 09:37, 13 cze 2013


Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 4
Colleus i Niedospian ,razem w hydroponice od dwóch tygodni.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies