Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na chodnik przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na chodnik przed domem

Mysia_mysia 12:17, 05 gru 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71

Witam wszystkich.
Utknęłam w martwym punknie, ruszyć nie mogę
Na rysynku zamieszczony jest projekt chodnika i ciągów komunikacyjnych, ale bardzo mi on nie pasuje i pomysłu nie mam
Problem leży w tym, że nie można poprowadzić chodnika na wprost wejscia do domu, gdyż istnieje już część chodnika od strony ulicy.
Bylabym wdzięczna za wszelkie pomysły, gdyż po uporaniu sie z chodnikiem moglabym zacząć projektować ogrod.
Ps.
Dziękuję za to forum, wspaniałe inspiracje i pomysły. Jestem pod wrażeniem.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
makadamia 13:19, 05 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Umiejscowienie furtki to nie problem.
Mnie ten chodnik jakoś nie gryzie bardzo w oczy, ale skoro Tobie nie leży....
Może po prostu poszerzyć lekko te chodniki i zlikwidować skosy?
Można też nie robić tradycyjnego, prostego oddzielenia chodnika od rabaty a takie bardziej... zygzakiem? Żeby ten chodnik bardziej się wtapiał w zieleń?
Cos jak tu:
https://pl.pinterest.com/pin/285486063861817104/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063863076540/

Pomyślałabym też nad przysunięciem chodnika do garażu; tak, żeby zlikwidować ten pasek zieleni, który i tak będzie ciągle zadeptany.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gardenarium 17:03, 05 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej by było gdybyś wkleiła rzut z góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mysia_mysia 07:54, 06 gru 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
już wrzucam:

bardzo dziękuję za odpowiedzi
Garażu i wiaty jeszcze nie ma, więc ten chodnik pomiędzy budynkami jest do zrobienia w przyszłości.
Krzyżykami zaznaczyłam wejście do domu z jednej strony, a po przeciwnej stronie furtkę.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Gardenarium 08:33, 06 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak, prawie ...wszystko jasne, bo nie ma oznaczone gdzie są okna w domu - nie wiadomo.

Ja narysowałam jakiś przykładowy rozkład rabat, przy tarasie też, ale czy tam nie ma okna wyjściowego? Nie wiem, jakie widoki gdzie i jak poprowadzić? Wiele niewiadomych.
Projekt ogrodu to nie taka prosta sprawa, o wielu rzeczach trzeba wiedzieć, a ja na razie kulą w płot

Co powinno się znaleźć w ogrodzie, jakie są potrzeby domowników?
Co jest za płotem, czy trzeba się osłaniać, czy trzeba otworzyć widoki. Gdzie jest północ. itd itp.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makadamia 09:08, 06 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja też mam propozycję

Tak jak Danusia napisała - na razie wielu rzeczy nie wiemy, więc strzelamy w ciemno.
Przykładowo: nie wiem, czy na tej ścianie z lewej strony są jakieś okna i trzeba zapewnić w związku z tym ładny widok czy też nie.
Ciemnozielony kolor - żywopłot
jasnozielony - rabaty
szary - ciągi komunikacyjne

Ścieżka jest pociągnięta aż pod samo ogrodzenie, na końcu jest mały placyk, na którym stoi jakiś "focal point" (czarna kropka); może to być np.: ciurkadełko, poidło na postumencie, zegar słoneczny czy nawet jakieś małe, ozdobne drzewko.
Zapewnione jest też przejście z tarasu.
Czarny prostokąt przed wejściem do domu to ławeczka.
Brązowe kropki naprzeciwko furtki i przy garażu - wysokie donice.

Proporcje rysunku mogą być trochę zaburzone, bo mam monitor, który rozciąga obraz - weźcie na to poprawkę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Mysia_mysia 11:17, 06 gru 2018

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Pani Danusiu, makadamia- bardzo dziękuję. Teraz zawarłam więcej informacji.
Wejście do domu zaczyna się małym drewnianym tarasikiem. Z drugiej strony domu też jest drewniany taras.
Dodam tylko, że dzięki Ogrodowisku zaczęłam myśleć o ogrodzie
____________________
Edyta ogrododpoczatku
makadamia 11:20, 06 gru 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Taras masz od południa? Będzie zadaszony? Jeśli nie, to polecam pergolę w lewym górnym rogu (płd-wschodnim).
Ale jeszcze bardziej polecam zadaszony taras przy domu

Na wschodniej ścianie masz jakieś malutkie okna, pewnie łazienki.
Możesz zatem zostawić trawnik bez rabat, albo odwrotnie - zrezygnować z trawnika na rzecz rabat. W zależności od tego, co będzie dla Ciebie mniej pracochłonne.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Mary 20:39, 06 gru 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
A może pójść w takim kierunku?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies