Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Majówka na Majówce » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Majówka na Majówce

mikina34 14:02, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
W naszej rodzinie poza mym dziecięciem (synuś lat 23 ) mamy jeszcze dwa ukochane psiaki:
Timon - york biewer - aktualnie po rekonwalescencji


i Nitka - córka Timona


i ich ulubiona pozycja horyzontalna
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hanka_andrus 14:06, 17 sty 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O raju, jakie śliczne pieseczki!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
polinka 14:25, 17 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć
Fajnie, że jesteś!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anka_ 14:33, 17 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)
Platan bida - na wiosnę planujemy go wykopać i pogrzebać w nogach, bo ewidentnie coś mu dolega
Moniu a może on poprostu za sucho ma? Nie wiem jak w realu, ale po fotkach wydaje mi się że ziemia u was lekka (piaszczysta).

Moniu a daleko macie na działkę?

PS Psiaki fajne. Nitka ma groźne spojrzenie.
Czyja łapka uklepywała dąbka?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mikina34 15:21, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Prezentację całej menażerii mamy za sobą, czas na dalszy ciąg moich zmagań z chciejstwami bo oczywiście padłam ofiarą tej podstępnej choroby
Na początku zaczęłam odwiedzać okoliczne szkółki ogrodnicze, potem dowiedziałam się o Kiermaszu Działkowca i prawie każdej soboty czy niedzieli leciałam tam jak ćma do ognia żeby chociaż popatrzeć Wtedy już natrafiłam na O, oglądałam ogrody, jedne piękniejsze od drugich, zazdrościłam i oczywiście chciałam u siebie zrobić podobnie. Niestety należę do tych osób, które nie mają zdolności projektowych, lubię kokosić więc tak kupowałam od sasa do lasa nie mając prawie bladego pojęcia co do czego i w jakich warunkach powinno rosnąc. Na szczęście udało mi się zamordować tylko to nieszczęsne wrzosowisko i jednego świerka poświątecznego więc i tak uważam, ze to sukces (tfu, tfu) .

W międzyczasie postawiliśmy niewielki drewniany domek, otoczenie zaczynało nabierać cech terenu ucywilizowanego. Czekaliśmy na wodę, która miała być za rok, może dwa , a tuje rosły... znaczy się my chcieliśmy żeby rosły, one raczej wegetowały, przez rok woziliśmy prawie dzień w dzień 100l wody w baniakach i laliśmy chociaż odrobinę wody, żeby całkiem nie padły. Udało się, z setki wymieniliśmy 3 szt.

Tak było w 2015


04.2016


10.2017

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:22, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
polinka napisał(a)
Cześć
Fajnie, że jesteś!

Cześć Polinko też się ciesze, ze się zdecydowałam
Ściskam :*
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:23, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hanka_andrus napisał(a)
O raju, jakie śliczne pieseczki!

Słodziaki nasze
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:26, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)
Moniu a może on poprostu za sucho ma? Nie wiem jak w realu, ale po fotkach wydaje mi się że ziemia u was lekka (piaszczysta).

Moniu a daleko macie na działkę?

PS Psiaki fajne. Nitka ma groźne spojrzenie.
Czyja łapka uklepywała dąbka?

Hahaha, Ania bystrooka oczywiście moja
Platan może mic za sucho, u nas piaszczysto, kwaśno, ale myślę, że i tak może być albo źle wsadzony albo coś z korzeniami. To był okres cielęcy kiedy wyjmowałam drzewko z doniczki i wsadzałam jak leci w dziurę o goopia ja
Na działkę mamy do siebie 15 km więc rzut beretem.

Nitka to rozbójnik jest, stąd ta mina
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
mikina34 15:28, 17 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Stan tej rabaty na 05.2018

____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
sylwia_slomc... 16:18, 17 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82656
Witaj Monia No nareszcie będzie gdzie Cię odwiedzać
Wychodzi mi na to, że chyba startowałyśmy z pierwszymi nasadzeniami w tym samym czasie I długość działki mamy taka samą plus usytuowanie w polach. Mnie się wydawało, że moja szeroka na 25 metrów to wąska kiszka, a czytam, że Ty masz jeszcze węziej, to budzi moją ciekawość jak sobie z tym poradziłaś. Bo w to, że w końcu całość zagospodarujesz to nie wątpię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies