Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój taras we Francji

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój taras we Francji

MartaKozak 10:27, 24 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Robót czesc dalsza

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Waclaw 10:51, 24 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
cześć Marta.
Ja Ci nie doradzę bo sam mam z tym kłopoty ( w sensie z planowaniem rabat). Zgadzam się z Ewą, że na tak małym terenie szkoda miejsca na trawnik.
Mój zięć w Anglii zrobił obszerny decking ( duży, podniesiony taras z desek). Bardzo fajnie to wygląda a i miejsce na kawę, obiad czy przyjecie dla gości jest. Może u Ciebie coś pośredniego? Szefowa dobrze doradza, że ten mały pasek jest niewystarczający.

Będę kibicował
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
MartaKozak 11:18, 24 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Waclaw napisał(a)
cześć Marta.
Ja Ci nie doradzę bo sam mam z tym kłopoty ( w sensie z planowaniem rabat). Zgadzam się z Ewą, że na tak małym terenie szkoda miejsca na trawnik.
Mój zięć w Anglii zrobił obszerny decking ( duży, podniesiony taras z desek). Bardzo fajnie to wygląda a i miejsce na kawę, obiad czy przyjecie dla gości jest. Może u Ciebie coś pośredniego? Szefowa dobrze doradza, że ten mały pasek jest niewystarczający.

Będę kibicował


Czesc Wacławie,

Tak, duży taras to dobre rozwiązanie.
Na razie mam armagedon za oknem...


____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Waclaw 21:33, 24 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
"Bo po nocy przychodzi dzień
a po burzy spokój"
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Pszczelarnia 13:02, 25 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MartaKozak napisał(a)
Jesień


Ta donica z lewej jest cudowna w kształcie. A ta z prawej to piękna nowoczesność. Bardzo mi się podobają. I meble solidne - głośno chwalę wszystko.

Klony palmowe nad jarzmiankami?

Jakaś świdośliwa (może mieć ciemniej).

Co to za góra po lewej? Widzisz już przed-Alpy czy Jurę?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MartaKozak 14:07, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pszczelarnia napisał(a)


Ta donica z lewej jest cudowna w kształcie. A ta z prawej to piękna nowoczesność. Bardzo mi się podobają. I meble solidne - głośno chwalę wszystko.

Klony palmowe nad jarzmiankami?

Jakaś świdośliwa (może mieć ciemniej).

Co to za góra po lewej? Widzisz już przed-Alpy czy Jurę?



Witaj Ewo Dzieki ze zagladasz.
Donice uwielbiam, sa od "POTERIE GOICOECHEA", francusko-hiszpanskiej firmy, robia przepiekne rzeczy i bardzo solidne.
Historia ze stolem jest dosc zabawna, uparlam sie na zeliwne nogi, takie jak w "paryskich knajpkach" , no i po 6 miesiacach szukania na necie znalazlam w przystepnej cenie ale niestey w malutkiej miejscowosci, wysoko w Alpach (120km od nas). Pojechalismy tam wieczorem i bladzac w ciemnosciach po 2 godz trafilismy do Pana co zamykal knajpke po ojcu i sprzedawal wszystko. Wzielam dwie takie nogi a eM doprawil blat z tekowego drewna. Krzesla tez mamy z teku, juz 5 lat, olejowane raz do roku trzymaja piekny miodowy kolor.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:08, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Widok mamy na Le Salève, to jeszcze nie Alpy, ale prawie, wysoka na 1300m.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 14:11, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Nad klonem myslalam nie dalej niz wczoraj. Zastanawiam sie nad Shirasawy Aureum, z jazmianka i jakas trawa ladnie by wygladal.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Pszczelarnia 14:43, 25 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Z trawy to hacone do klona albo carex montana. Może turzyca nowozelandzka (uncinia umbra - czerwona do żółtego klona, może być w cieniu).

Fajny zakątek powstanie. Adekwatny do klimatu. A Wy na jakiej wysokości npm jesteście?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MartaKozak 14:55, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Pszczelarnia napisał(a)
Z trawy to hacone do klona albo carex montana. Może turzyca nowozelandzka (uncinia umbra - czerwona do żółtego klona, może być w cieniu).

Fajny zakątek powstanie. Adekwatny do klimatu. A Wy na jakiej wysokości npm jesteście?


Mniej wiecej 500m npm
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies