Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój taras we Francji

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój taras we Francji

MartaKozak 17:10, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Okej, troche sobie poplanowalam rabate cienista
Co o tym myslicie?

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 17:11, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Jedna kratka to 25 cm
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 17:16, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Mam tez kilka sadzonek barwinka pospolitego, moglabym go dac pod klona Shirasawy i miedzy hakonki?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 17:19, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wybralam hakonki wybarwiajace sie na jesieni, klon bedzie cytrynowy wiec trawki pod powinny troche kontrastowac. A jak listki z drzewa spadna to nadal bede miala ladne kolory za oknem.

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
MartaKozak 17:22, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Dodam że najbardziej widocznym miejscem z salonu (kanapy) jest prawy górny róg.

Na zewnątrz prace ida do przodu
I
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 17:34, 25 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
MartaKozak napisał(a)
Okej, troche sobie poplanowalam rabate cienista
Co o tym myslicie?



Ładnie, ładne rośliny wybrałaś.

Na temat barwinka, ja go obserwuję u sąsiadów i nie jestem pewna, czy to rzeczywiście dobry wybór. On po paru latach będzie w stanie wszystko pożreć. Nie jest inwazyjny, ale będziesz miała robotę z ograniczaniem go. A może posadzilabyś pod klonem cyklameny i fiołki pachnące? Albo którąś odmianę Corydalis? Albo Epimedium? Czy będziesz miała kwaśną ziemię pod klonem i w ogóle na tej rabacie?

Brakuje wg mnie paproci. Tu aż się o nie prosi. Hakone bardzo ładna. Czy ona nie za bardzo zdominuje Jarzmianki? Nie wiem, tak się zastanawiam. Wiem jedynie, że we Francji wszystko rośnie większe niż u nas

Klon palmowy czerwony będzie z przodu a za nim spotkają sie dwie trawki, Carex i hakone. Wg mnie brakuje tam hosty, która by je od siebie oddzieliła i podkreśliła ich liście.

Hosty i carexy bardziej bym ze sobią wymieszała, żeby się nawzajem podkreśliły.

Takie moje przemyślenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaKozak 17:50, 25 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Anda napisał(a)


Ładnie, ładne rośliny wybrałaś.

Na temat barwinka, ja go obserwuję u sąsiadów i nie jestem pewna, czy to rzeczywiście dobry wybór. On po paru latach będzie w stanie wszystko pożreć. Nie jest inwazyjny, ale będziesz miała robotę z ograniczaniem go. A może posadzilabyś pod klonem cyklameny i fiołki pachnące? Albo którąś odmianę Corydalis? Albo Epimedium? Czy będziesz miała kwaśną ziemię pod klonem i w ogóle na tej rabacie?

Brakuje wg mnie paproci. Tu aż się o nie prosi. Hakone bardzo ładna. Czy ona nie za bardzo zdominuje Jarzmianki? Nie wiem, tak się zastanawiam. Wiem jedynie, że we Francji wszystko rośnie większe niż u nas

Klon palmowy czerwony będzie z przodu a za nim spotkają sie dwie trawki, Carex i hakone. Wg mnie brakuje tam hosty, która by je od siebie oddzieliła i podkreśliła ich liście.

Hosty i carexy bardziej bym ze sobią wymieszała, żeby się nawzajem podkreśliły.

Takie moje przemyślenia


Dziekuje Ewus za rade, chyba masz racje z tym barwinkiem, a cyklameny i fiolki uwielbiam
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sylwia_slomc... 22:05, 25 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Barwinek mi połknął dwie azalie japońskie
Żyja i kwitna , ale w sezonie z barwinka ich nie widać wcale.
Za to mogę Ci podesłać takiego z większymi listkami zimozielonego, ale liście ma kremowo obrzeżone chcesz to wiosną wyślę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaKozak 20:33, 26 lut 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
sylwia_slomczewska napisał(a)
Barwinek mi połknął dwie azalie japońskie
Żyja i kwitna , ale w sezonie z barwinka ich nie widać wcale.
Za to mogę Ci podesłać takiego z większymi listkami zimozielonego, ale liście ma kremowo obrzeżone chcesz to wiosną wyślę


Dzieki Sylwus, ale chyba nie bede szla w barwinek, zreszta jak trawy sie rozrosna to nie bedzie go widac.
Ale dziekuje za propozycje

W tym wygodniu wysialam werbene, stipe, jazmianke i lobelie niebieska.
Ciekawe co z tego wyjdzie, niby kupilam ziemie do siewu a bialy nalot sie pokazal...
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sylwia_slomc... 23:10, 26 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Ten biały nalot zlikwidujesz cynamonem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies