Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pas zieleni oddzielającej od hałaśliwej drogi

Pokaż wątki Pokaż posty

Pas zieleni oddzielającej od hałaśliwej drogi

MagiaOGRODU 22:50, 28 lut 2019


Dołączył: 02 sie 2017
Posty: 3
l
makadamia 13:03, 01 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Oj jakoś dziwnie porysowałaś te świerki

Osobiście zrobiłabym tak:
z ligustru zrezygnowałabym w ogóle,
świerki zamieniłabym na serbskie, bo się nie ogałacają od dołu
jarząby zamieniłabym na trochę większe drzewa (zakładam, ze masz miejsce), np.: klon red sunset albo brandywine
pod klonami posadziłabym jeszcze krzewy liściaste, np.: dereń biały jest bardzo niekłopotliwy.

Jeżeli problemem jest hałas, to trzeba jak najwięcej masy zielonej, i to wysoko, żeby pochłaniała i rozpraszała dźwięki.
A z ligustrem będziesz miała więcej kłopotu niż korzyści.

Tylko odnośnie odległości sadzenia musisz skorzystać z wyszukiwarki, bo tutaj nie pomogę. Ale dużo dziewczyn (za przykładem Szefowej) sadziło serby jako żywopłoty, więc na pewno ta informacja już się pojawiała na forum.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gardenarium 19:55, 01 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem dlaczego założycielka tego wątku edytowała swój post i skasowała wszystko?. Proszę o info, co mam zrobić z tym wątkiem.??

Mamy już wątki pod hasłem "przedpłocie".
Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies