Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmiana koncepcji nasadzen w donicy murowanej

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiana koncepcji nasadzen w donicy murowanej

Jadzia 13:27, 27 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 11


Witam Ogrodowiczow

Strasznie dawno nie bylo mnie na Ogrodowisko, ale teraz postanowilam poprosic Was o pomoc.
Mam taką oto donice, w której chciałabym zmienić nasadzenia. Juz mowię jaki mam plan:
- za obwodką bukszpanowa "na plecach płotu" chciałabym wsadzić graba formowanego w postaci płaskiego ekranu;
- przed ekranem grabowym poszłyby różne trawy. Obecnie przy lampach mam Morning Lighty, a pomiędzy nimi chciałabym dać rozplenice, np. Reborn;
- tam, gdzie obecnie mam kulki bukszpanowe (które mi strasznie zmarniały i jedna połowa jest ogołocona) chciałabym dać hortki Bob (mam 3).

Co o tym myślicie?

P.s. po prawo to śliwa wiśniowa.
____________________
ania_wesola 07:44, 28 mar 2019


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Czy ta donica jest jakoś ocieplana?
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Jadzia 09:43, 28 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 11
Witaj, wewnatrz donicy jest warstwa styropianu. Ona zostala pobudowana na gruncie, wiec nie ma dna oczywiscie. Kiedys to byla zwykla rabata...,a potem zachcialo mi sie miec wyniesiona rabate
____________________
Gardenarium 20:06, 28 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem drzewa to za duże na takie podniesione ale w końcu ograniczone w korzeniach stanowisko, zwłaszcza graby płaskie, utrudniony dostęp do cięcia, uprzykrzone jeśli chodzi o konserwację. jaka tam się czepiać, na rusztowaniu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jadzia 21:11, 28 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 11
Dziękuję za opinię. Tak, te graby bylyby rozpiete na bambusach, ale to chyba faktycznie za duzo zachodu z jakby nie bylo, sporym drzewem.
Pomyślałam, ze chyba niczym nie bede zaslaniac plotu. Zamiast hortek dam 3 rozplenice poprzeplatane np.jezowkami lub werbena, lub rozchodnikami, zyby nie bylo golo, zanim rozplenice sie rozwina.
Dokupie jeszcze jedna 1 Bobo i cztery hortki z carexami lub stipa dam zamiast st kulek bukszpanowych.
Czy to ma ręce i nogi?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies