Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Poszukuję: Stipa gigante

Pokaż wątki Pokaż posty

Poszukuję: Stipa gigante

mw116 18:08, 03 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Chętnie ($) sadzonkę S. gigantea, jeśli ktoś ma i ewentualnie zamierza dzielić swoje kępy lub ma nadmiar sadzonek proszę o kontakt
Gardenarium 11:37, 04 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kiepsko rośnie, mam od dwóch lat.
Po pierwsze - nie zimuje, więc zimuję ją w garazu a w tym roku w namiocie. Przezyła, ale nie kwitnie i nie zagęszcza się. Moim zdaniem szkoda czasu na nią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mw116 17:44, 04 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 61
Powaznie? To jestem bardzo zaskoczony. Nie wiedziałem, że jest to tak problematyczna trawa... Na razie i tak na miejscu nie mogę jej dorwać, a w sklepach wysyłkowych doliczając koszt przesyłki wychodzi średnio atrakcyjna cena.

I tu nastąpi mały OT:

Szukam jakiejś dominanty na rabatę i postawiłem na ową Stipę właśnie. Mianowicie chodzi o centrum tej rabaty:

https://www.instagram.com/p/BnDj1D6FEiX/

Na tyle są Pennisetum 'Alopecuroides', dalej Jeżówki i na pierwszym planie (zdęcia) obecnie są Astry 'Jenny' (na zdjęciu są Szałwie, ale ich już nie ma), na froncie rabaty Rozchodniki. Więc szukam czegoś na sam środek. Padło na Stipę - ażurowa wysoka góra, ale mimo wszystko mocna wizualnie trawa. Ale skoro są z nią problemy to muszę chyba poszukać, czegoś lepszego...

A bardzo szkoda, ale nie będę się upierał. Czyli może jakaś Molinia ?

Wiec bardzo dziękuję i proszę - temat do zamknięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies