Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Automatyczne nawadnianie ogródka 30m

Pokaż wątki Pokaż posty

Automatyczne nawadnianie ogródka 30m

esen1a 11:38, 05 kwi 2019

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 6
Cześć
Prośba o pomoc w zaplanowaniu nawodnienia w ogródku 30 m kwadratowych.
Poniżej zdjęcie

1. Po bokach będą rabaty i do nich linie kroplujące - 2 osobne sekcje. Szerokość rabat to około 40 cm. Ciężko mi na chwilę obecną powiedzieć jakie konkretnie rośliny tam będą. Na pewno pnącza na płot. Na rysunku oznaczone czerwoną linią
a) czy na rabatę wystarczy jeden wąż od wewnątrz ogródka czy lepiej dać dwa węże - z wewnątrz i na zewnątrz?
b) sprzęt:
- wąż z kompensacją 25m
- szpilki trzymające wąż - 100 szt.
- kroplowniki regulowane - 30-50 szt.
- złączki
- zakończenie rurki 2 szt.
- zawory zamykające 2 szt.
- zawór regulujący ciśnienie 2 szt.
- elektrozawór 2 szt.
Czy tak to powinno wyglądać czy o czymś zapomniałem?

2. Trawnik będzie stanowił połowę ogródka, cały ogródek jest od strony południowo-wschodniej.
- trawa California Sun 1kg (wydaje mi się, że ta będzie odpowiednia)
- zraszacz statyczny IRRITROL I-PRO Pop-Up 4" z regulatorem ciśnienia (PR) z zaworem zwrotnym (CV) 2 szt.
- zawór regulujący ciśnienie
- elektrozawór 1 szt.

3. Autmatyka, umieszczona będzie przy zaworze z wodą. Nie wiem do końca jeszcze co wybrać, na pewno zależałoby mi aby nawadnianie było uruchamiane dwa razy dziennie z pominięciem godzin kiedy pada deszcz.
PiterSas 07:34, 09 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Cześć.
Na twoja rabatę starczy jeden wąż położony nieregularnie (wygląd sinusoidy). Moim zdaniem nie potrzeba Ci w tym przypadku dwóch sekcji.
Pytanie - jak masz wąż z kompensacją to po co Ci jeszcze dodatkowe kroplowniki regulowane?
Odnośnie części trawnikowej - podałeś tylko typ korpusu Irritola Pop-Up, a jaką dyszę chcesz tam zamontować? Bardziej wydajne rozwiązanie by było z montażem 4 zraszaczy po bokach tak aby nachodziły na siebie w 50%.

Pozdrawiam


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies