Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Pokaż wątki Pokaż posty

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć

Kim 22:57, 10 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Magleska napisał(a)
takie prezenty to ja lubię śliczny jegomość gdzie zamieszka ? ...na rabacie ,czy w donicy zostaje ?

Miejscówkę będzie miał na rabacietylko której jak mój projekt jeszcze siedzi z ręką w nocniku
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kim 23:07, 10 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Żeby nie było że nic nie robięale ostrzegałam że ja anty talent

Na razie bez zaznaczonych rabat to tak do sprawdzenia czy potrafie coś narysowaćjutro idę mierzyć i rysować na nowo hihihi
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Magleska 06:21, 11 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
weź sobie kartkę w kratkę - i zrób ,że 1cm=1m i wtedy łatwiej będzie narysować plan ….ale całkiem dobrze zaczęłaś ….

Miłego rysowania i mierzenia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kim 06:37, 11 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Magleska napisał(a)
weź sobie kartkę w kratkę - i zrób ,że 1cm=1m i wtedy łatwiej będzie narysować plan ….ale całkiem dobrze zaczęłaś ….

Miłego rysowania i mierzenia

Nie pomyślałam o kartce w kratkę dzięki za radę największy kłopot to mam z krztałtem rabat przy prostych liniach może byłoby prościej ale one nie pasują mi za bardzo
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
makadamia 07:21, 11 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kartka w kratkę rządzi!
inaczej wymiary się kompletnie rozjeżdżają

A na faliste rabaty sposób jest taki:
idziesz wzdłuż ogrodzenia i równo co 1 metr (lub dwa, w zależności od potrzeby) mierzysz głębokość rabaty. zaznaczasz kropeczką na kartce. a potem już tylko łączysz kropeczki i masz rysunek

większy kłopot jest wtedy, kiedy działka nie trzyma kątów prostych, albo kiedy trzeba wymierzyć gdzie dokładnie rośnie drzewo. Wtedy trzeba brać wymiary z dwóch punktów.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Milka 07:29, 11 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja to podziwiam, że w tych kratkach umiecie planować, u mnie stale na czuja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
makadamia 07:36, 11 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mnie nawet rośliny lepiej się projektuje na kartce niż na działce.Jak rysuję komuś nasadzenia na rabacie, to ma to ręce i nogi. Jak sadzę u siebie - to sensu to nie ma żadnego.

A kształt rabaty.... tutaj bez kartki to w ogóle ani rusz
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Milka 07:40, 11 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Podziwiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
makadamia 07:51, 11 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja podziwiam tych co bez kartki...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kim 14:47, 11 kwi 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
makadamia napisał(a)
kartka w kratkę rządzi!
inaczej wymiary się kompletnie rozjeżdżają

A na faliste rabaty sposób jest taki:
idziesz wzdłuż ogrodzenia i równo co 1 metr (lub dwa, w zależności od potrzeby) mierzysz głębokość rabaty. zaznaczasz kropeczką na kartce. a potem już tylko łączysz kropeczki i masz rysunek

większy kłopot jest wtedy, kiedy działka nie trzyma kątów prostych, albo kiedy trzeba wymierzyć gdzie dokładnie rośnie drzewo. Wtedy trzeba brać wymiary z dwóch punktów.

Dzięki najbardziej cieszy mnie rada na faliste rabatyteraz wydaje mi się to prostszeu mnie dziś deszcz pada i zimnica okrutna
Jak tu co robić
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies