Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejskie klimaty po mojemu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejskie klimaty po mojemu

ElzbietaFranka 23:37, 29 kwi 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dziko ale bardzo fajne otoczenie i to wszystko w twoim posiadaniu te stawy i zagajniki? A ile masz arów czy hektarów.

Jest dużo roboty ale trzeba zakasac rękawy i powoli robić. Przede wszystkim trzeba wiedzieć co się chce zrobic mieć w głowie całość a robić po kawelku.
Teren piękny.
Nauczysz się nazw zrób fotkę roślinie która rośnie u ciebie i wstaw na watku pytaj to odpowiedzą znawczynię a jest ich dużo.

Życzę powodzenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
w23ivonne 00:31, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 17
Witaj Elu! Tak, to wszystko w moim posiadaniu i na mojej głowie żeby to ogarnąć. Działka ma ok. 1,5 hektara z czego stawy zajmują ok. 1500 m2 a zagajniki jakieś 4500 m2. Biorąc pod uwagę że ogrodnik ze mnie żaden może być ciężko. Ale pracy fizycznej się nie boję, chętnie korzystam z porad bardziej doświadczonych, więc mam nadzieję że coś ładnego z tego wyjdzie
Dziękuję Ci za dobre rady. Tak właśnie zamierzam zrobić
____________________
Iwona Wiejskie klimaty po mojemu
w23ivonne 01:06, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 17
Jeden z moich dylematów od którego chciałabym rozpocząć porządki: stary i przerośnięty jałowiec, jedna z najstarszych roślin na dzialce - może mieć nawet z 20 lat. Nie wiem co mam z nim zrobić. Masa poplątanych pni, niezbyt grubych i zupełnie łysych od dołu, ma dosyć dużo zbrązowiałych gałęzi a w "pionie" podtrzymują go właściwie tylko stalowe linki owinięte wokoło. Czy myślicie że da się go jeszcze w jakiś sposób uratować czy lepiej go usunąć? Wszelkie sugestie mile widziane


Tu od strony żywopłotu z bzu widać jak się pokłada na rosnącego obok świerka

A tak wyglądał w zeszłe wakacje

____________________
Iwona Wiejskie klimaty po mojemu
anabuko1 07:37, 30 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
O bardzo sielskie ,naturalne widoczki.
1,5 h imponujacy areal. Pracy dużo...
Powodzenia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
marba 09:51, 30 kwi 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Mamy taki sam areał. I nawet "trawnik" podobny. Ale w takich naturalnych, wielkich przestrzeniach tak bardzo to nie razi. Jałowiec rzeczywiście wygląda nie najlepiej, ja chyba bym się go pozbyła, szkoda tego świerczka obok. Można by też to spróbować wyciąć część konarów, a pozostałe przyciąć i uformować tzw. chmurki, ale to praca na lata.
Największym atutem Twojego ogrodu jest jego naturalność, więc we wszystkch działaniach, na jakie się zdecydujesz warto pamiętać, żeby tej naturalności nie zakłócić. Dobrze u Ciebie wyglądałyby wszelkie rośliny polecane do ogrodów naturalistycznych, w dużych grupach, żeby to wyglądało tak, jakby same się wysiały, czy wyrosły. W charakter ogrodu ładnie wpisałyby się drewno i kamień.
Będę zaglądać i z ciekawością śledzić Twoje poczynania.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
edi75 10:25, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2023
Witaj.Niezły areał. Pozdrawiam ze świętokrzyskiego
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
AgataM 10:32, 30 kwi 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Krajanko Zauroczył mnie Twój sielski ogród. No i ten staw.... Bardzo duży potencjał Będę zaglądać
Pozdrawiam gorąco
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
w23ivonne 08:29, 04 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 17
Witajcie Basiu, Edyto i Agato! Bardzo mi miło że do mnie zajrzałyście "po sąsiedzku" Oglądam Wasze ogrody i podziwiam - są przepiękne.
Dziękuję Ci Basiu za dobre rady. Też skłaniałam się ku temu, żeby usunąć tego jałowca a Ty mnie tylko w tym utwierdziłaś.

____________________
Iwona Wiejskie klimaty po mojemu
w23ivonne 13:05, 04 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 17
Trochę deszczu i wszystko zaczęło kwitnąć... szczególnie chwasty



____________________
Iwona Wiejskie klimaty po mojemu
AgnieszkaW 15:52, 04 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Iwonko, bardzo ładne, klimatyczne miejsce masz. Ogród naturalny? Jak najbardziej, choć przy domu możesz mieć nieco bardziej uporządkowany, reprezentacyjny, a im dalej od domu - tym bardziej dziki. Inaczej nie ogarniesz (wiem coś o tym z własnego doświadczenia). Ważne jest też nasłonecznienie i cień oraz rodzaj gleby, jaki tam masz.
Ten rodzaj 'trawnika' zwą ładnie: murawą, sama taki mam...
Pozdrawiam z Jurajskiego Ogrodu
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies