Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik grube źdźbła

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik grube źdźbła

5y1w3k 21:30, 03 wrz 2021

Dołączył: 03 wrz 2021
Posty: 2
klaudia7 napisał(a)
Przedwczoraj ponownie nawiozłem ziemie ww. nawozem w ilości 3kg.Jak już ktoś wspomniał aeracji i wertykulacji nie robiłem gdyż trawa jest stosunkowo młoda.Nie wiem czy w moim przypadku gdybym wjechał takim urządzeniem to czy bym nie powyrywał tej trawy. Być może nie gdyż raczej ciężko ja wyrwać ale nigdy takiego urządzenia nie używałem wiec nie wiem.Na chwile obecna kosze w miarę krotko aby odsłonić ten filc i dostarczyć trawie więcej światła i powietrza w tych miejscach. Dodatkowo po każdym koszeniu zagrabiam ten filc wzdłuż i w poprzek jednak nie widzę żebym grabiami wyciągał cokolwiek bardziej powiedziałbym ze ja wyczesuje stawiam do pozycji pionowej.


Hej klaudia7
Jak Twój trawnik? Mam taki sam problem z trawnikiem jak u Ciebie
Gardenarium 22:46, 03 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
klaudia7 napisał(a)
Zauważyłem że na trawniku jest pełno takich lisci.Co to takiego?


To kwitnie życica. Zapewne składnik trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zanlik 09:15, 25 sie 2022

Dołączył: 25 sie 2022
Posty: 2
@5y1w3k @klaudia7
Mam identyczny problem. Wysiany był Barenbrug Play and Sport na wiosnę i po kilku miesiącach trawa się ładnie zagęściła, ale przy ziemi źdźbła są grube i obeschnięte.

W innym miejscu wysiałem tą samą trawę, ale tam źdźbła są ładne zielone przy ziemi.

Póki co zrobiłem wertykulację i aerację na kawałku trawnika, żeby zobaczyć czy te zabiegi pomogą.

Czy u Was problem został rozwiązany ?



Wiolka5_7 13:06, 25 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
Mam tą mieszankę zasianą i ona w składzie ma wiechlinę łąkową ,która kwitnie wiosna-lato i to normalne, stąd potem te łodygi ,które nie wyglądają estetycznie.
Ja przymknęłam na to oko ,koszę wtedy wyżej i jest ok.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
zanlik 20:02, 10 paź 2022

Dołączył: 25 sie 2022
Posty: 2
U mnie chyba problem był spowodowany tym że trawa była za gęsto wysiana. Przy ziemi trawa usychała i gniła, nawet w kilku miejscach pojawiła się pleśń.
Tak jak wspomniałem pod koniec sierpnia zrobiłem wertykulację i aerację korkową i sypnąłem nawozem.
Minęło 1,5 miesiąca i trawa się odbudowała i znów wygląda bardzo dobrze.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies