Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Sporobolus a deschampsia Goldtau

Pokaż wątki Pokaż posty

Sporobolus a deschampsia Goldtau

KasiaBawaria 22:31, 02 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Witam,

tworze wlasnie nowa rabate i nie moge sie zdecydowac ktora trawe w duzej ilosci dac. Czy sporobulusa czy smialka Goldtau. Prosilabym o fotki i argumenty za i przeciw. Chce polaczyc je z krwawnikiem i monarda.Z gory dziekuje.Stanowisko sloneczne, ziemia piaszczysta glina, ale sucha w tym miejscu. Wzbogacilam juz stanowisko kompostem. Tylko ktora trawe wybrac?Ktora jest ladniejsza, szybciej startuje i nie choruje?
____________________
Zapraszam na kawe
basia3012 00:29, 14 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
KasiaBawaria napisał(a)
Witam,

tworze wlasnie nowa rabate i nie moge sie zdecydowac ktora trawe w duzej ilosci dac. Czy sporobulusa czy smialka Goldtau. Prosilabym o fotki i argumenty za i przeciw. Chce polaczyc je z krwawnikiem i monarda.Z gory dziekuje.Stanowisko sloneczne, ziemia piaszczysta glina, ale sucha w tym miejscu. Wzbogacilam juz stanowisko kompostem. Tylko ktora trawe wybrac?Ktora jest ladniejsza, szybciej startuje i nie choruje?


Dla mnie sporobolus różnołuskowy jest piękny. Tej drugiej trawy nie znam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
KasiaBawaria 08:23, 14 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie wygral smialek- rosnie bezproblemowo i kwitnie pieknie. Sporobolus rosl w tym miejscu bardzo slabo. Ale mam dla niego juz inne miejsce
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies