Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wertykalny w mieszkaniu do hodowli ziół - nawadnianie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wertykalny w mieszkaniu do hodowli ziół - nawadnianie

Buffeto 23:24, 09 lip 2019

Dołączył: 09 lip 2019
Posty: 2
Hej,

Jestem na etapie "budowy" ogrodu wertykalnego w kuchni. Jako podstawę wykorzystam donice modułowe do ogrodów wertykalnych Pixel Garden. Na start ogródek będzie miał wymiary 1m x 1m. Mam problem z doborem konfiguracją systemu nawadniania. Wymyśliłem że wykorzystam linię kroplującą Gardena. Na kilku dostępnych filmikach Pixel Garden linia kroplująca (Gardena micro-drip) jest montowana na najwyższym module donic i woda grawitacyjnie zasila niższe donice. Czy takie rozwiązanie jest sensowne? Może lepiej zasilać każdy rząd osobną linią?
Czy ktoś z was wykonywał taki ogród z wykorzystaniem donic Pixel Garden i może się podzielić doświadczeniami?

Mam więcej dalszych pytań, ale na chwilę obecną to jest najbardziej nurtujące. Nie wiem też (czekam na dostawę donic) czy system umożliwia odprowadzanie nadmiaru wody z każdego rzędu czy tylko z ostatniego rzędu (w tej kwestii wysłałem zapytanie do producenta, a po otrzymaniu donic sprawdzę empirycznie).

Zioła które chcę posadzić to: pietruszka, mięta, bazylia, koper, rozmaryn, szczypiorek, szałwia, tymianek, kolendra, oregano.

Pozdrawiam
Gardenarium 23:28, 09 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O te kwestie pytaj producenta donic a nie nas, jaki system przewidzieli do nawadniania, ponieważ moim zdaniem żaden nie jest skuteczny przy pionowym nasadzeniu roślin. Jest bardzo dużo wypadniętych roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Buffeto 23:41, 09 lip 2019

Dołączył: 09 lip 2019
Posty: 2
Takie zapytanie zostało wysłane. Kwestia czy "kroplująca" woda zasilająca wertykalnie kilka roślin odpowiednio je zasili (zakładając odpowiedni przepływ), czy może bezpieczniej założyć nawadnianie każdej z roślin osobno ( w rzędach) jest zbyt złożona i faktycznie powinna być zaadresowana do producenta systemu (Pixel Garden oraz Gardena) proszę o zamknięcie tego wątku i dziękuję bardzo za szybką odpowiedż.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies