Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poziomy w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Poziomy w ogrodzie

Joanna_K 09:44, 11 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 4
Witam:
Ogród na małej dzialce miejskiej zabudowanej po 4 m od ogrodznia.
Od strony ogrodzenia rosną kilkunastoletnie bukszpany ok.1,7 wysokie. Zostały posadzone tak,ze rosną tuż, tuż przy ogrodzeniu .Ich korzenie równają sie z betonową podstawą ogrodzenia/ścianą ogrodzenia to siatka/. Spadną do sąsiada ,który ma grunt o dobre 40cm niżej?

Potem w stronę domu idąc rosną bukszpany kolorowe/3letnie/.Następnie ścieżka ok.80cm obecnie wygląda jak klepisko.Rosła tam do niedawna trawa.W tej chwili planuje zrobić w tym miejscu granitową ściezkę.Dalej w stronę domu rząd kolorowych bukszpanów ,opaska granitowa i dom.

I teraz: teren jest nieco pochyły .Mam dylemat jak posadowić sciezke tzn.w którym miejscu wykonać jakby mur oporowy.
Otrzymałam poradę : ziemię wykopanej ze sciezki przesypać pod bukszpany kolorowe rosnące po stronie zewnętrznej czyli przy zielonych bukszpanach. A same bukszpany przesadzić w tę ziemię.
Co myślicie? Jak to ugryźć?

Gardenarium 16:06, 12 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Murek z lewej, ścieżkę wypoziomować.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna_K 07:55, 13 lip 2019

Dołączył: 11 lip 2019
Posty: 4
Dziekuję.To rozwiązanie jest mi bliższe od propozycji przedstawionej powyzej.Pozdrawiam.J
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies