Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Nawadnianie z wodociągu

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawadnianie z wodociągu

wacion 10:53, 24 lip 2019

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Pytałem już w innym wątku jednak nie otrzymałem odpowiedzi więc... zakładam temat.
Mam na zewnątrz wyprowadzoną rurę 3/4 cala, przed nią jest wodomierz 20mm.
Ciśnienie między 3 a 4 bary( w zależności od dnia), wydajność 34l/h - czy jest szansa z tego zrobić nawodnienie ogrodu(bez dodatkowych pomp, kopania studni, hydroforu, itp.)?

Jeśli tak to czy daje mi coś robienie pierwszego odcinka(do elektrozaworów rurą 1cal czy to zwężenie na 3/4 wymusza już na mnie stosowanie tej grubości bo większa i tak nic mi nie da? Z góry dzięki za odpowiedź.
PiterSas 12:26, 24 lip 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
wacion napisał(a)
Pytałem już w innym wątku jednak nie otrzymałem odpowiedzi więc... zakładam temat.
Mam na zewnątrz wyprowadzoną rurę 3/4 cala, przed nią jest wodomierz 20mm.
Ciśnienie między 3 a 4 bary( w zależności od dnia), wydajność 34l/h - czy jest szansa z tego zrobić nawodnienie ogrodu(bez dodatkowych pomp, kopania studni, hydroforu, itp.)?

Jeśli tak to czy daje mi coś robienie pierwszego odcinka(do elektrozaworów rurą 1cal czy to zwężenie na 3/4 wymusza już na mnie stosowanie tej grubości bo większa i tak nic mi nie da? Z góry dzięki za odpowiedź.

Hej.
Z wydajnością 34l/h zapomnij o nawadnianiu, chyba że chodzi o 34 l/min.
Odnośnie zmiany średnicy węża nawadniającego, to ja bym przeszedł z 3/4 na 1 cal. Jest znacząca różnica pieniężna pomiędzy 3/4 elektrozaworem a 1 cal (teraz patrzyłem na sklepy internetowe to 3/4 elektrozawór cena od 72 zł plus koszt dostawy 18 zł, a 1 cal elektrozawór ok. 56 zł plus 6,7-15 zł przesyłka) reszta jest do ogarnięcia.
wacion 14:35, 24 lip 2019

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Przepraszam, chodziło o 34l/min.
Co do drugiej części odpowiedzi - zmiana na 1 cal coś mi da biorąc pod uwagę, że wodomierz ma średnicę 20mm i wyjście przez ścianę też jest zrobione taką rurą? Pytam bo ja mam cały czas przed oczami fakt, że to takie wąskie gardło i skoro jest kawałek cieńszej rury to układanie na kolejnym odcinku grubszej nic mi nie da.
Jestem w błędzie?
PiterSas 08:03, 25 lip 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
wacion napisał(a)
Przepraszam, chodziło o 34l/min.
Co do drugiej części odpowiedzi - zmiana na 1 cal coś mi da biorąc pod uwagę, że wodomierz ma średnicę 20mm i wyjście przez ścianę też jest zrobione taką rurą? Pytam bo ja mam cały czas przed oczami fakt, że to takie wąskie gardło i skoro jest kawałek cieńszej rury to układanie na kolejnym odcinku grubszej nic mi nie da.
Jestem w błędzie?

Temat przerabiałem z Wodociągami.
Wg ich zapewnień, przepustowość wodomierza jest baaardzo duża i nie będzie miała wpływu na zmianę ciśnienia.
A możesz od razu przejść z wodomierza założyć redukcję 20/1 cal i taką rurą wyjść z domu?
To by było najlepsze rozwiązanie.
wacion 10:26, 25 lip 2019

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
Mogę tak zrobić chociaż nie ukrywam, że zdecydowanie wygodniej byłoby mi wyciągnąć wodę na zewnątrz średnicą 3/4(około 80cm za wodomierzem) i dopiero przejść na 1 cal - będzie duża różnica?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies