Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "bartek_s1992"

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 13:46, 06 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Wykonywał ktoś z was już wertykulacje trawnika ? Nie jest za wcześnie jeszcze jeśli wykonam ją dzisiaj lub jutro ?
Rozpoznawanie chorób i szkodników 19:37, 04 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Ale ładny jest i bardzo mi go szkoda ... chciałbym go podratowac
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 18:28, 04 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Trawnik się już zieleni ... nie za wcześnie na wertykulacje ? Nie chcę powyrywać młodych pędów trawy ...
Rozpoznawanie chorób i szkodników 18:24, 04 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Ponawiam pytanie i dodaję zdjęcie mojego bonsai. W jaki sposób pozbyć się tej rdzy na tym drzewku ?


Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 13:35, 01 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Witam, czy ktoś z was wykonał już proces wertykulacji trawnika ? Ja planuję w tym tygodniu ale czy to nie jest jeszcze za wcześnie ?
Proszę o informacje


Ja nie, u mnie jeszcze nie kwitną forsycje. Nawet nie mają zamiaru.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 11:42, 01 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam.

Mam problem z moim bonsai. Zauważyłem że zaczyna pojawiać się taka jakby "rdza" na całym drzewku ... czym to może być spowodowane ? Jak temu zapobiec i czym pryskać?
Proszę o rady.
Pozdrawiam
Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika 11:22, 01 kwi 2018

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Witam, czy ktoś z was wykonał już proces wertykulacji trawnika ? Ja planuję w tym tygodniu ale czy to nie jest jeszcze za wcześnie ?
Proszę o informacje
Kłopoty - problemy z trawnikiem 23:25, 23 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Pani Danusiu a co z moim trawnikiem ? Został skoszony wyżej w dniu dzisiejszym i podlany. Kiedy weddług Pani mój trawnik odzyska taki stan jak po położeniu z rolki ? Co należy dodatkowo robić oprócz koszenia co 4 dni i podlewania? Może jakieś nawożenie i wygrabienie tej uschniętej trawy ?
tak wyglądał zaraz po położeniu:


a jak wyglądał ten trawnik po dwóch tygpdniach bez skoszenia - zdjęcie wrzucałem w postach wyżej.
Proszę o informację.
Kłopoty - problemy z trawnikiem 11:42, 23 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Za krótko koszony, koszenie do bani jest nieładne. Podlewanie nierównomierne, gdzieniegdzie trawa wysuszona jest. Podlewać, kosić wyżej. Kosić co cztery dni.

A tak na marginesie to po co tam jest trawnik skoro krzewy w nim rosną, lampy stoją, koszenie jest znacznie utrudnione i dużo ręcznego podkaszania.



Pani Danusiu będę kosił wyżej tą część gdzie jest położony trawnik z rolki ale kiedy będę mógł kosić na taką wysokość jak pozostały trawnik ? Tamten skosiłem niżej i jest wręcz idelalny.
Sypać jakiś nawóz czy tylko podlewać ? Ile czasu minie do momentu osoągnięcia trawnika taki jak był zaraz po położeniu ?

Ps. do koszenia lapmy wyciągam z ziemi a wkokół tych krzewód nie kosi się tak tragicznie znowu.
Kłopoty - problemy z trawnikiem 12:48, 22 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Za krótko koszony, koszenie do bani jest nieładne. Podlewanie nierównomierne, gdzieniegdzie trawa wysuszona jest. Podlewać, kosić wyżej. Kosić co cztery dni.

A tak na marginesie to po co tam jest trawnik skoro krzewy w nim rosną, lampy stoją, koszenie jest znacznie utrudnione i dużo ręcznego podkaszania.


Pani Danusiu będę kosił wyżej tą część gdzie jest położony trawnik z rolki ale kiedy będę mógł kosić na taką wysokość jak pozostały trawnik ? Tamten skosiłem niżej i jest wręcz idelalny.
Sypać jakiś nawóz czy tylko podlewać ? Ile czasu minie do momentu osoągnięcia trawnika taki jak był zaraz po położeniu ?

Ps. do koszenia lapmy wyciągam z ziemi a wkokół tych krzewód nie kosi się tak tragicznie znowu.
Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:17, 21 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Pani Danusiu wrzucam zdjęcia teg trawnika z rolki. Tak wygląda po drugim dniu po koszeniu. Proszę o radę co dalej robić. Jak bym nowo położony to wyglądał cudownie, zielony, gesty a teraz to tragedia

Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:54, 20 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Sypać jakiś nawóz czy poczekać jeszcze?
Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:53, 20 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Podlewam go codziennie po dwa razy bo widzę że ma sucho. Jutro wrzucę zdjęcie
Kłopoty - problemy z trawnikiem 21:48, 19 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Bardzo pilna sprawa
Dwa tygodnie temu położyłem trawnik z rolki, wyglądał bardzo dobrze, gesty zielony. Tydzień później miałem w planie skosic ale nie było warunków, ciągle padało i było mokro. Po dwóch tygodniach trawa była dość wysoka, niezbyt gęsta ale zieleniutka. Dzisiaj zdecydowałem się na koszenie i... Tragedia nie dość że żółty to dodatkowo rzadki czy taki tragiczny stan jest spowodowany tym że nie był skoszony wcześniej? Koszenie nie było łatwo bo trawa wysoka i ciężko było kosiarke upchnąć. Bo jednym przejechaniu zdecydowałem się obniżyć kółka i kosic wyżej ale efekt mizerny. Nie ma już tego dywanika
Proszę więc radę
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:06, 16 maj 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)


A te kwitnące białe kwiaty ? Jak się nazywają ?
nie wiem w ogrodniczym coś podobnego dobierzesz
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 15:02, 15 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
iwka napisał(a)


tu chyba jest jakiś cyprys podgolony, surfinie, jako wypełniacze możesz wykorzystać kocankę zwisającą, komarzyce, kurdybanka. Ciemna trawa to może kordylina albo vertigo


A te kwitnące białe kwiaty ? Jak się nazywają ?
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 14:59, 15 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Dzikękuję za poradę ! Teraz muszę tylko kupić rośliny i przystąpić do działania
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:49, 15 maj 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Do góry
bartek_s1992 napisał(a)
Bardzo proszę o informację. Już kiedyś był poruszany taki temat dotyczący roślin w donicach. Jak nazywają się rośliny w tej donicy ? Chciałbym stworzyć taką kompozycję ale nie mam pojęcia jak się nazywają


tu chyba jest jakiś cyprys podgolony, surfinie, jako wypełniacze możesz wykorzystać kocankę zwisającą, komarzyce, kurdybanka. Ciemna trawa to może kordylina albo vertigo
Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 11:57, 15 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Bardzo proszę o informację. Już kiedyś był poruszany taki temat dotyczący roślin w donicach. Jak nazywają się rośliny w tej donicy ? Chciałbym stworzyć taką kompozycję ale nie mam pojęcia jak się nazywają
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 11:56, 15 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Do góry
Bardzo proszę o informację. Już kiedyś był poruszany taki temat dotyczący roślin w donicach. Jak nazywają się rośliny w tej donicy ? Chciałbym stworzyć taką kompozycję ale nie mam pojęcia jak się nazywają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies