Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

dirty_steve 20:53, 20 maj 2017

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
Witam, mam problem z trawnikiem - jak widać na załączonych zdjęciach trawa (o ile to trawa ?) jest bardzo gruba i twarda , jest dużo pustych miejsc oraz dużo suchej trawy pomiędzy kępkami tej zielonej.

Da się coś z tym zrobić ?



bartek_s1992 20:53, 20 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Podlewam go codziennie po dwa razy bo widzę że ma sucho. Jutro wrzucę zdjęcie
bartek_s1992 20:54, 20 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Sypać jakiś nawóz czy poczekać jeszcze?
Saku 11:35, 21 maj 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 9


Czy te pasy sa wynikiem zbyt duzej ilosci siarczanu czy za malej ilosci siarczanu? Bo sialem siewnikiem na kolach co sypie pod siebie i nie wiem czy w tych miejscach zle sypal czy za mocno ustawilem wysiew.
Prosze o odpowiedz
Jaren34 12:21, 21 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 9
Witam i ja mam problem z trawa ktora zostala zasiana przez dewelopera we wrzesniu tamtego roku.Na ta chwile wyglada tragicznie jest rzadka przerzedzona i nie ma koloru do tej pory nic nie zostalo robione nawet nie koszone zadnych nawozow rowniez nie stosowalem ,dzisiaj sie zabieram za wygrabienie terenu z kamieni itd mam kosiarke ale bez kosza i zamierzam ja skosic kupilem tez nawoz do traw i.nasiona na dosiewke zamierzam również dokupić.Chcialbym.uzyskac informacji co o w jakiej kolejnosci mam robic aby uzyskac gesty dywan .
Jaren34 12:25, 21 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 9


Oto moj trawnik

Dodam ze dawno nie padalo a ja nie podlewalem.w.ogole.i ziemia jest zbita twarda az ciezko sie rozgrabia
Nie wiem czy skosic i posypac nawozem i potem w puste miejsca dosiac czy w innej kolejnosci prosze o poradę bo jestem zielony w tym.temacie.
Gardenarium 19:07, 21 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dirty_steve napisał(a)
Witam, mam problem z trawnikiem - jak widać na załączonych zdjęciach trawa (o ile to trawa ?) jest bardzo gruba i twarda , jest dużo pustych miejsc oraz dużo suchej trawy pomiędzy kępkami tej zielonej.

Da się coś z tym zrobić ?




Masz rżysko nie trawnik. Koś wyżej, niech zostanie więcej zielonego.
Zastosuj nawożenie jeśli nie był nawożony,. podlewaj, koś co najmniej raz w tygodniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:09, 21 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Saku napisał(a)


Czy te pasy sa wynikiem zbyt duzej ilosci siarczanu czy za malej ilosci siarczanu? Bo sialem siewnikiem na kolach co sypie pod siebie i nie wiem czy w tych miejscach zle sypal czy za mocno ustawilem wysiew.
Prosze o odpowiedz


Ze zdjęcia nie da się tego określić, trzeba poczekać. Jeśli spaliłeś to wyginie w tych miejscach i będzie wiadomo, że spalony, a jak nie wyginie to dosypiesz nawozu w miejscach jasnych i się wyrówna. Lej wodę tymczasem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:09, 21 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaren34 napisał(a)


Oto moj trawnik

Dodam ze dawno nie padalo a ja nie podlewalem.w.ogole.i ziemia jest zbita twarda az ciezko sie rozgrabia
Nie wiem czy skosic i posypac nawozem i potem w puste miejsca dosiac czy w innej kolejnosci prosze o poradę bo jestem zielony w tym.temacie.


Najpierw podlewaj, bo w zbitą glebę to nawet nawóz nie wniknie a spłynie. Najpierw nawodnij trawnik, potem nawóz i woda ponownie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jaren34 20:16, 21 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 9
Czyli nie dosiewac? Tylko równomiernie posypac nawozem? Czy po takim zabiegu rzadkue placki sie zageszcza?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies