Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

maqus 17:24, 23 maj 2017

Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Przetrzymałeś trawnik zbyt długim odstępem w koszeniu (1 przypuszczenie)

2 przypuszczenie - trawnik "wybiegł" wskutek przenawożenia.

3 Przypuszczenie - oba powody naraz. Trawa się kładzie, za dużo nawozu.
Jeśli żadna z tych przyczyn - to nie wiem. No może 4 - za mokro jest.


Dziękuję za sugestie

Ad.1 Fakt. 8 dni bez kosiarki
Ad.2 Nawoziłem dwa razy wg wytycznych. Pierwszy raz samym potasem. Drugi raz Florovit Mistrzowski Trawnik.
Ad.3 Chyba nie.
Ad.4 Może tak być, bo wody nie żałowałem a i kilka razy oberwanie chmury było.

Tylko co teraz? Skosić niżej? Czekać aż wyschnie ziemia? Wygrabiać filc? Areacja? Czy pozostaje się modlić?
Kurczę, tyle wysiłku w niego włożyłem, że chciałbym się dalej nim cieszyć.
Gardenarium 20:34, 23 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skosić niżej, mniej podlewać, przez chwilę będzie brzydki, potem na skutek prawidłowej pielęgnacji i prawidłowej wysokości koszenia (nie za nisko) odzyska świetność.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 23:25, 23 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Pani Danusiu a co z moim trawnikiem ? Został skoszony wyżej w dniu dzisiejszym i podlany. Kiedy weddług Pani mój trawnik odzyska taki stan jak po położeniu z rolki ? Co należy dodatkowo robić oprócz koszenia co 4 dni i podlewania? Może jakieś nawożenie i wygrabienie tej uschniętej trawy ?
tak wyglądał zaraz po położeniu:


a jak wyglądał ten trawnik po dwóch tygpdniach bez skoszenia - zdjęcie wrzucałem w postach wyżej.
Proszę o informację.
cacy 16:53, 25 maj 2017

Dołączył: 25 maj 2017
Posty: 4


Witam serdecznie ,

Rok temu założyliśmy ogród przy domu . Posadzona została trawa z rolki i poza małymi epizodami podczas upałów przez cały sezon wyglądała ona super . Po zimie w tym roku tez bujnie się odrodziła , ciemnozielony kolor bez ubytków itp. Niestety w ostatnich 2 tygodniach powstało wiele suchych placków - jak na załączonych zdjęciach widać , nie wiem czy było to spowodowane przesuszeniem - za mało podlewana ?, lub nawożeniem ( rozsypałem standardowy nawóz dla traw taki wiosenny w białych granulkach)
. Dodatkowo końcówki źdźbła w większości są ususzone ( to juz praktycznie na całej powierzchni ) . Może to tępy nóż w kosiarce elektrycznej ?( pojadę to sprawdzić choć kosiarka ma niecały rok od zakupu ) .
Nie wiem co teraz powinienem z tym zrobić - czy znów nawozić czy podjąć inną interwencję bo żal na to wszystko patrzeć.
Mając powyższe na uwadze czy są Państwo w stanie nam jakoś pomóc-doradzić , podpowiedzieć co powinniśmy dalej robić z tym problemem ( czy nawozić - czym? czy jeszcze więcej podlewać ? czy może coś jeszcze zupełnie innego ? ) .

Z góry serdecznie dziękuję .

Sławek
cacy 17:24, 25 maj 2017

Dołączył: 25 maj 2017
Posty: 4
Majac na uwadze ze to roczny trawnik to chyba troche za wcześnie na te pędraki...?
zgredek73 17:36, 25 maj 2017


Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 11
kiedy zakładałeś trawnik , nie ma nic wspólnego z rozwojem chrabąszcza majowego
on spokojnie w glebie 7 lat wegetuje , ja walczę z nim 4 rok , i to jest pierwszy rok gdzie jest mało dorosłych osobników ( ale swój trawnik przekopałem i pryskam co roku + łapanie dorosłych )
cacy 17:41, 25 maj 2017

Dołączył: 25 maj 2017
Posty: 4
Wiesz co sądziłem rożne kwiaty w ostatnich dniach na tym trawniku wycinając jego kawałki i jedyne co zauważyłem w ziemi to zwykle długie glizdy a tomchyba akurat jest ok (żadnych więcej stworzeń patrząc tak wzrokowo)..
zgredek73 17:55, 25 maj 2017


Dołączył: 06 maj 2016
Posty: 11
Spokojnie , trawnik to naprawdę ciężka robota kawał trawnika zakładałem dwa tygodnie a padł w 3 dni równie dobrze mogłeś przedobrzyć z nawozem Ale bardziej wygląda mi to na chorobę od korzenia , musisz zobaczyć jak korzenie się rozwijają. Poczytaj w artykułach. z daleka co bym nie napisał może okazać się błędne
cacy 18:15, 25 maj 2017

Dołączył: 25 maj 2017
Posty: 4
Problem jest tego typu ze troche sie oczytałem juz i jest kilka koncepcji /przyczyn możliwych takiego stanu tylko jak odkryć ta właściwa ...zeby podjąć jakies działania -tylko jakie zeby czegos bardziej nie spierniczyć...
marcinek03 12:22, 26 maj 2017

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35

Prosze p porade. Przeoczylem koszenie i przerosla mi trawa. Mam ladny trawnik i gesty, ale w glebi widac taki efekt jak na zdjeciu. Lisc zamienil sie w takie źdźbła (nie przesadnie). Mysle, ze trzeba nisko skosic, ale u mnie gesty trawnik nie pozwala na niskie koszenie, bo rwie trawe mimo, ze kosiarka i nóż ostry. Czekam na pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies