Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Kasprzyk 22:00, 10 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 5


Czekam na podpowiedzi!
Gardenarium 22:56, 10 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa nierówno powschodziła.
1. Chwasty wyrwać ręcznie
2. Posypać ziemią żyzną, bez chwastów
3. Zrobić dosiewki w pustych plackach
4. Podlewać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasprzyk 23:37, 10 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 5
A mozna wskazowke , jak zrobic idealna dosiewke ? Nie chcialbym grabic za bardzo, bo tak naprawde musialbym dosiac caly ten obszar. Trawa wyglada gorzej niz na Zdjeciu , zadnwgo nawozu ? Duzo ludzi pisze zeby nie dosiewac a poczekac az sie zagesci.
Gardenarium 08:27, 12 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie napisałam ""grabić" tylko posypać żyzną ziemią. Grabienie nie jest wskazane przy tak młodej trawie.
Posypanie z umiarem, w pustych plackach tylko.

Są trzy wyjścia - robić dosiewki teraz, nie robić dosiewek wcale, robić dosiewki później biorąc pod uwagę stan trawnika po jakimś czasie. Opcję do wykonania sam wybierasz. Jak chcesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka82 13:36, 13 maj 2017

Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Ostatnie zdjęcie - ciemnozielona trawa - albo tu sikała suczka albo spadło komuś garść nawozu. jest tu nawieziona trawa, albo packa ziemi bardzo żyznej przypadkiem się znalazła.

Czy spalona czy zagłodzona to się dopiero okaże. Pokaż za dwa tygodnie jak wygląda.
Nie używaj nawozów na 3 m-ce albo na cały sezon, ja tego nie stosuję.

Zanim okaże się co z trawnikiem, trudno cokolwiek radzić. Bo można tylko zaszkodzić.


Danusiu,

przez ostatnie kilka dni nie dosiewałam ani nie nawoziłam, sugerując się, że można tylko zaszkodzić a poza tym ekipa ogrodzeniowa dopiero wyszła z ogrodu. trawa była skoszona jedynie, kiepsko rośnie, teraz wygląda tak. przypomnę, że w końcówce marca było sypnięte nawozem Grass długodziałającym NPK 19-28-5 a trawnik jest z zeszłego sezonu z września.?
Jak myślisz, taki wygląd trawnika to spalona trawa czy jednak niedonowieziona? będę grabić dzisiaj i robić dosiewki, sypnąć florovitem czy jednak poczekać z nawozem jeszcze miesiąc i po dosiewkach lać wodę?



Gardenarium 17:31, 13 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym sypneła ziemią, zrobiła dosiewki, nawóz (tylko błagam - równo rozsiej) i podlej celem rozpuszczenia. Myślę, że słaby ten nawóz był. No i widzisz teraz działanie nawozu na 3 m-ce nawet miesiąc nie podziałał.

Jak spalisz teraz to i tak nie ma co żałować, a jak pomoże -to tylko się cieszyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 09:54, 14 maj 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Krys napisał(a)
Pomocy !
Moj trawnik siany na początku pażdziernika 2016r. dzisiaj wyglada tak:





Mój trawnik wyglądał podobnie.
Teraz po skoszeniu wygląda lepiej.
Miałam takie wielkie ciemnozielone koła pod drzewami, tylko ja mojego jeszcze nie nawoziłam, więc to nie od nierównego nawożenia.
Cały ubiegły rok trawnik miał jednolity jasnozielony kolor.
Wiosną pod drzewami było sporo suchego filcu, który dość mocno wygrabiłam i w tych miejscach pojawiła się ta mocno zielona trawa.
Tak jakby miała więcej miejsca do wzrostu bo była zdecydowanie wyższa.
Czy to mogło być przyczyną?

Na dolnym zdjęciu suche miejsce przed wygrabieniem.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 13:48, 14 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli trawnik nie był nawożony, a wykazuje takie plamy zielone i mniej zielone, oznacza to że ziemia nie ma jednolitej żyzności, zasobności na całej powierzchni jednakowo. Często bardziej zielone jest w miejscach, gdzie było kopane (np. rowek na kabel elektryczny, czy jakiś przepust).

Oczywiście wygrabienie także poprawiło coś, skoro trawa się zazieleniła bardziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bartek_s1992 21:48, 19 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Bardzo pilna sprawa
Dwa tygodnie temu położyłem trawnik z rolki, wyglądał bardzo dobrze, gesty zielony. Tydzień później miałem w planie skosic ale nie było warunków, ciągle padało i było mokro. Po dwóch tygodniach trawa była dość wysoka, niezbyt gęsta ale zieleniutka. Dzisiaj zdecydowałem się na koszenie i... Tragedia nie dość że żółty to dodatkowo rzadki czy taki tragiczny stan jest spowodowany tym że nie był skoszony wcześniej? Koszenie nie było łatwo bo trawa wysoka i ciężko było kosiarke upchnąć. Bo jednym przejechaniu zdecydowałem się obniżyć kółka i kosic wyżej ale efekt mizerny. Nie ma już tego dywanika
Proszę więc radę
Gardenarium 22:44, 19 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba było kosić nawet w deszcz. Nie dopuścić do tak długiej trawy. Tak, to efekt przetrzymania trawnika. Odżyje i będzie jeszcze ładny, tylko go nie zaniedbaj. Ale dwa tygodnie to potrwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies