Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

sarenka 15:34, 11 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
O jaaaaakie one ładne
Kwarteciku-. Ile one lat mają? Ile mają wysokości?
Jakiej szerokości masz chodnik.pod domem? Z czego ona jest zrobiona?
____________________
Magda W samym sloncu
Zana 15:37, 11 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asia, mimo że pozornie mnie nie ma (bo nie piszę) to zapewniam, że jestem cały czas i śledzę. Jak będę miała coś mądrego do napisania (a przynajmniej jak mi się tak będzie wydawało) to napiszę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 16:08, 11 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mary napisał(a)


Dziewczyny. Jak wy to rozpoznajecie?
W opisie w Casto nie znalazłam wskazówki, jaki to jest.


Gładkie płyty granitowe wykorzystuje się na ogół na parapety. W większym gabarycie na nagrobki. Są z połyskiem. Położone na ciągach komunikacyjnych są niebezpieczne. Płyty granitowe płomieniowane mają szorstką powierzchnię (ciut nierówną).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 16:37, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mary napisał(a)


Dziewczyny. Jak wy to rozpoznajecie?
W opisie w Casto nie znalazłam wskazówki, jaki to jest.

Mary, one tu takie rzeczy wypisują, że ja w ogóle nie wiem, o co chodzi Ale wrzucam do bazy danych i zapamiętuję, bo mam poważne podejrzenia, że prędzej czy później się przyda
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:41, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Rewolucji totalnej nie będzie. Myślę że nie jest potrzebna. Trzeba wykorzystać maksymalnie to, co już zrobiłaś bo dużo się udało. Wgłębnik i pryzmę w nim bym wykorzystała. jako w chwili obecnej miejsce techniczne do obrobienia kiedyś w przyszłości. Plan wieczorem bo teraz niestety proza życia z chorym w domu mnie przygniata

Upsss, spokojnie, przeca się nie pali - jak masz stan wyższej konieczności, to zostaw na zaś... Mnie niepokoi tylko użycie wyrażenia: rewolucji totalnej nie będzie. A jaka będzie? kameralna jakaś? wolałabym żadnej nie mieć...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:42, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
ciekawe co Iwonka wymyśliła zacieram rączki na nowy serial
rewolucja Ci niepotrzebna ,bo już masz ciekawie teraz tylko podopracowywać niektóre kawałki

Magda, obawiam się (mam nadzieję!), że nie będzie żadnych nagłych zwrotów akcji ani dramatycznych: ciąg dalszy nastąpi...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:53, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
kwartet napisał(a)
Asia zobacz co teraz Amanogawy wyrabiają bez słońca

i ze słońcem
I jeszcze taka korekta żeby bardziej widok z planowanej altanki otworzyć


Trochę deszczu doszło ale mało, latam z wężem.
Ciekawe co Iwonka wymyśli.

Aniu, te Twoje Amanogawy są niesamowite! normalnie świecą własnym światłem Coś cudnego...
No tak kombinuję właśnie, żeby to trochę odsłonić i "dać oddech". Dziękuję Ci za współudział - to, co się tu u mnie dzieje jest niesamowite, i bardzo budujące, i strasznie miłe
No a ja Ci taką fajną chmurę posłałam, szkoda...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:57, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anulka, ja cały czas czuję Twoją obecność i wsparcie, więc wiesz... Jak dla mnie, głupotki też możesz pisać
Haniu, przecież ja zaraz eksternistycznie będę mogła zaliczyć semestr jakiejś budowlanki - normalnie jakieś panie uczycielki jesteście
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 17:05, 11 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
galgAsia napisał(a)
Anulka, ja cały czas czuję Twoją obecność i wsparcie, więc wiesz... Jak dla mnie, głupotki też możesz pisać
Haniu, przecież ja zaraz eksternistycznie będę mogła zaliczyć semestr jakieś budowlanki - normalnie jakieś panie uczycielki jesteście


Ha, ha też doszłam do wniosków, że posiadanie ogrodu mocno mnie edukuje w dziedzinach innych niż bym się spodziewała. Począwszy od matematyki, poprzez chemię, biologię, budowlankę właśnie, teraz geodezja by się przydała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 17:13, 11 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziś był kolejny dzień bez deszczu , więc udałam się znów do ogródeczka. Ziiimno było okropnie, bo wiatr sobie nie żałował, +5C tylko, i mimo że cały czas się uwijałam, to doopka zmarzła
Wzięłam się za porządki przedzimowe - zbieranie "do kupy", układanie, chowanie... Nudy na pudy i (chyba) nikt tego nie lubi, ale zrobić trzeba. Podlałam drzewa i krzewy florowitem pk. Wsadziłam oczary i parę innych do dużych donic i ustawiłam w zacisznym miejscu. Przy okazji sprawdziłam, czy w donicach z cebulami (hiacynty i narcyzy) tli się życie - bo po tych suszach miałam obawy... Niepotrzebnie - znalazłam zielone kiełki, jest nadzieja . Muszę tylko sprawdzić, kiedy sypnąć im coś dobrego na wiosnę - pewnie azofoskę przed kwitnieniem, ale na pewno to nie pamiętam...


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies