Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

inka74 14:00, 12 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia, już się zastanawiałam, czy ta cisza to nie taka w stylu - gadaj se babo a ja taktownie pomilczę )) bo albo bzdury gadasz albo nic się nie da zrozumieć ;D uff...

To taki roboczy szkic, tak też bym go traktowała. Życie weryfikuje plany, odległości i możliwości techniczne. Kartka dużo przyjmie ale o wielu rzeczach decydują drobiazgi, których nie widać na zdjęciach. Ja na twoich zdjęciach i w wyborach roślinnych widzę zaczątki bardzo fajnego ogrodu zgodnego z naturą z nutką "angielszczyzny". Można iść w tę stronę lub zupełnie w inne klimaty. Miejsce ma w każdym razie potencjał.

Wykorzystaj z każdego z pokazanych wcześniej planów to co jest dla twojego ogrodu i ciebie najlepsze. Z mojego jak ci się podoba część warzywną, od dziewczyn wejście do wgłębnika i jego zagospodarowanie itd. Zaczęłabym tak jak piszesz od rozebrania murku, postawienia płotka i wytyczenia miejsca na pergolę. Wgłębnik zostawiłabym na koniec prac. Może do tego czasu się wyklaruje sytuacja. Będę kibicować!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pszczelarnia 14:05, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
"Angielszczyzna"
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 14:16, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Oj tak, angielszczyzna to jest to
Już zacieram łapki na myśl o zimowych popołudniach i wieczorach spędzonych nad planami. Baza danych pęka w szwach, jest z czego wybierać Cudnie jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 14:59, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Angielszczyzna weszła nam do ogrodów.


Miłe to będą wieczory.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:03, 12 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Iwona nazwała to, co mi chodziło po głowie. Gospodarcza część ogrodu zajmowała najbardziej atrakcyjną miejscówkę. Oddalenie jej od kącika wypoczynkowego to dobry kierunek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 16:43, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, od tych skrzyń wszystko się zaczęło... (ale zabrzmiało ) więc nie dziwota, że były na eksponowanym miejscu. Kiedy je budowaliśmy, nie miałam bladego pojęcia, czym to się skończy. Ba, na początku tego roku nie miałam nadziei na odzyskanie miejsca na "wypoczynek"... Ogródkowanie jest piękne, niesie ze sobą tyyyle niespodziewanych zwrotów akcji...!

Może dzięki takiemu planowi Iwonki, posadzę wreszcie maliny - bo one w szpalerze rosnąć powinny, prawda?

Raaany, ale się będzie działo...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 16:57, 12 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
[b]

Może dzięki takiemu planowi Iwonki, posadzę wreszcie maliny - bo one w szpalerze rosnąć powinny, prawda?

Raaany, ale się będzie działo...


Szpaler będzie idealny. Polecam tzw. jesienne odmiany. Są mniej upierdliwe w obsłudze. Jesienią ścinasz do zera, bo owocują na jednorocznych pędach.
Szpalerek będzie wymagał wbicia w narożnikach palików i obwiązania ich sznurkiem/drutem na wysokości pół metra i metr. Opady deszczu plus ciężar liści i owoców powodują czasem pokładanie się pędów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Milka 17:02, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
galgAsia napisał(a)
Takie ostatnie uśmiechy jesieni



A to dla niedowiarków - magnolia jesienią też może być ciekawa


Jak zmrozi nasiona magnolii, sypnij do ziemi, oznacz, jest szansa, że wyrosną siewki, u mnie jedna wyrosła.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
galgAsia 17:06, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No to jak przyjdzie pora, weźmiemy się za maliny Zdaje się, że POLKA i POLANA są jesienne i smaczne.
Wiesz, ja do wszelakich zmian zawsze podchodzę jak pies do jeża , trochę się boję, co z tego wyjdzie... Tym razem jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam, choć przyznam bez bicia - niejeden raz mina mi rzedła...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:08, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Milka napisał(a)

Jak zmrozi nasiona magnolii, sypnij do ziemi, oznacz, jest szansa, że wyrosną siewki, u mnie jedna wyrosła.

Suuuper! A taka siewka powtarza cechy rośliny matecznej?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies