Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

inka74 08:04, 07 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Fajny sposób na werbenę znalazłaś. Ja chyba wraz z sadzonkami od Kwartecika jakąś jedną sztukę dostałam bo nagle mam ją na rabacie. Może też tak wysieję.
Jak robicie sadzonki szałwii jednorocznych? Odcinacie z kępy część z korzonkami?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 09:22, 07 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja zrobiłam sadzonki pędowe i ładnie się ukorzeniły. Niewykluczone, że przy wykopywaniu zrobię jeszcze korzeniowe, tak asekuracyjnie Dobrego dnia!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:26, 07 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
bacowa napisał(a)


Niestety nie zimuje.
Pozdrawiam

No niestety już wiem , ale jestem przygotowana. Zrobię tyle sadzonek, że coś - choćby ze względu na statystykę - musi przetrwać. Sądząc po wyglądzie, jest to pewnie szałwia drzewiasta, taka jak Black and Blue u Kwartecika. Pochodzenie ma takie, jak werbena, tylko nasionek u niej nie widziałam. Okaże się wiosną...
Miło mi ,że mnie odwiedziłaś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Brzozowadzie... 13:09, 07 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pomysł na werbenę genialny tylko ja nasionek nie mam Mus kupić.
Z doniczkami to ja goopia jestem - jak mam to czuję mus wsadzania, jak nie mam to czuję mus kupowania...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 14:23, 07 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Pomysł na werbenę genialny tylko ja nasionek nie mam Mus kupić.
Z doniczkami to ja goopia jestem - jak mam to czuję mus wsadzania, jak nie mam to czuję mus kupowania...


A będziesz u Izy? To zawsze jakaś roślinę można ukopac-bo nasion to jeszcze nie będzie teraz. A w razie czego to poczta działa, więc o werbenę od nas nietrudno
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Dorii 14:59, 07 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A ja robię z werbeny sadzonki. Dzieciaki mi połamały jeden krzaczek więc już mam wsadzone do wazonu. Jak się ukorzenią to do ziemi wsadzę i do garażu. Tu niestety tak bezobsługowo nie jest jak z doniczką z nasionami na dworze bo podlewać trzeba.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 19:05, 07 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)


A będziesz u Izy? To zawsze jakaś roślinę można ukopac-bo nasion to jeszcze nie będzie teraz. A w razie czego to poczta działa, więc o werbenę od nas nietrudno

Kasiu, są już nasionka, już się sypią. Tylko kwiatostan musi być wysuszony
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:07, 07 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)
A ja robię z werbeny sadzonki. Dzieciaki mi połamały jeden krzaczek więc już mam wsadzone do wazonu. Jak się ukorzenią to do ziemi wsadzę i do garażu. Tu niestety tak bezobsługowo nie jest jak z doniczką z nasionami na dworze bo podlewać trzeba.


Ja docięłam jeszcze 3 sadzonki szałwi do korzenienia w wodzie. Tak na wszelki wypadek...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:16, 07 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brr, szybko już ciemno i zimno. Wyskoczyłam w sumie na 1,5 godz., bo dłużej już się nie dało z w/w przyczyn. Szkoda...
Podlałam ogród florovitem pk. Z tego, co czytam u Was, miałam niebywałe szczęście, ze do mnie dotarł . Po nocnym przymrozku padły ogórki i cukinie, więc dokonałam likwidacji . Rozszerzyłam eksperyment nasionkowy o :kosmosa zwykłego i podwójnego, aminka i jednoroczną ostróżkę. I obsadziłam nową rabatę szafirkami - na razie wsadziłam te sklepowe. W weekend, jak będzie cieplej i więcej czasu, wykopię kępę już rosnących i je podzielę i posadzę. Może będzie z nich rzeczka, albo chociaż strumyczek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:04, 07 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Szczęściara! Mnie nie było dane zobaczyć ogrodu w dziennym świetle. Coś tam pewnie pomarło, bo mróz był do -4.
Szafirkowe rzeczki są cudne. Kiedy pod koniec zimy liście będą zbyt długie, to ciachnij je o połowę. Kwiatki będą lepiej widoczne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies