Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Wieloszka 19:29, 19 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pszczelarnia napisał(a)


Moje choiny wrzesień 2011:



Moje choiny kwiecień 2012:



Moje choiny wrzesień 2015:




Lubią mnie choiny i ja je lubię.




O matko, jaki żywopłot!!! Rzeczywiście widać obopólną współpracę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 19:33, 19 paź 2015


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pszczelarnia napisał(a)
Dalej trawiasto-bordowo:



Piękne zestawienie, naprawdę PIĘKNE
Ile cebulek posadziłaś? Niemało - patrząc na fotki.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
07_Rene 16:17, 21 paź 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ewo, przychodzę zapytać o morwę. Jakoś mi się z nią kojarzysz Masz?
Interesuje mnie czy warto ją posadzić, niekoniecznie dla owoców, ale ogólnie dla drzewa. Czy nie brudzi podczas owocowania? Widziałaś pewnie niejdeną podczas wojaży, co o niej powiesz?
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Filomena 18:40, 21 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Pszczelarnia napisał(a)
Piołun jest gdzieś tam (ukryty). W zielniku.





To jest TO, czego potrzebuję: bezwzględnie, bezwarunkowo, bezapelacyjnie! żaden mąż mi nie zabroni !
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 18:45, 21 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
07_Rene napisał(a)
Ewo, przychodzę zapytać o morwę. Jakoś mi się z nią kojarzysz Masz?
Interesuje mnie czy warto ją posadzić, niekoniecznie dla owoców, ale ogólnie dla drzewa. Czy nie brudzi podczas owocowania? Widziałaś pewnie niejdeną podczas wojaży, co o niej powiesz?


A ja mogę dwa słowa ?
Mam morwę białą - jako typowe drzewo, owcuje obficie corocznie, szybko tośnie, pokrój taki ażurowy, śmieci owocami, wróble - lokatorzy mojego domu mają świtną stołówkę i ja z dziećmi też, jest b. smaczna. Mam też szczepioną białą o czarnych owocach - nie mylić z czarną, która u nas nie przezimuje; szczepienie jest na wys. ok. 1,5m - forma zwisła,kompaktowa do małych ogrodów idealna, owocuje całe lato także b. obficie i jak borówka amerykańska tzn. nierównomiernie, co pozwala cieszyć się z owoców b. długo, szczerze polecam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
hanka_andrus 19:17, 21 paź 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piołun? Też muszę zaprosić do ogrodu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kasia_w 19:28, 21 paź 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
mam także morwe biała szczepiona pendule.Drzewko śliczne cały czas zielone jeszcze jest.Pyszne owoce. Drzewko można ciąć na równo od dołu jak ktoś lubi formy strzyzone albo do nowoczesnego ogrodu .Również polecam bardzo.
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
sylwia_slomc... 20:05, 21 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
07_Rene napisał(a)
Ewo, przychodzę zapytać o morwę. Jakoś mi się z nią kojarzysz Masz?
Interesuje mnie czy warto ją posadzić, niekoniecznie dla owoców, ale ogólnie dla drzewa. Czy nie brudzi podczas owocowania? Widziałaś pewnie niejdeną podczas wojaży, co o niej powiesz?


Renia bała może nie brudzi , ale czarna na pewno, chyba że zdążysz wcześniej obrać wszystkie owoce. Przebarwia się na żółto, moja jeszcze nie owocowała bo malutka ,ale pamiętam z czasów szkolnych jedną, chodnik pod nia był cały w plamy jak owoce leciały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
07_Rene 09:10, 22 paź 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Filomena napisał(a)


A ja mogę dwa słowa ?
Mam morwę białą - jako typowe drzewo, owcuje obficie corocznie, szybko tośnie, pokrój taki ażurowy, śmieci owocami, wróble - lokatorzy mojego domu mają świtną stołówkę i ja z dziećmi też, jest b. smaczna. Mam też szczepioną białą o czarnych owocach - nie mylić z czarną, która u nas nie przezimuje; szczepienie jest na wys. ok. 1,5m - forma zwisła,kompaktowa do małych ogrodów idealna, owocuje całe lato także b. obficie i jak borówka amerykańska tzn. nierównomiernie, co pozwala cieszyć się z owoców b. długo, szczerze polecam


Na tej wiedzy mi najbardziej zależało Dziekuję.
Śmieci, czyli bliso domu jej nie posadzę
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Pszczelarnia 10:27, 22 paź 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja o morwie, bo widzę, że odpowiedź na już potrzebna.

Brudzi owocami bardzo. Może być ciekawym elementem w sadach, po latach będzie zwracała uwagę (jest długowieczna), w warzywnikach, nawet na łąkach. Gdzieś, gdzie opad owoców nie będzie problemem.

Pytasz o morwę z moich "szwędactw"?
W A. często widywana jako zwieńczenie warzywnika albo okaz w sadzie. Piękne stare drzewa.

U Olgi Tokarczuk w K. morwą jest wysadzina cała ulica/droga - wygląda to jak górska aleja. Ale owoce opadają na pobocze, a droga jest prawie nieużywana.

Piękna jest morwa, bo bardzo długo zielona, a potem robi się żółta i świeci.

Moja to (niestety) okaz szczepiony i płaczący. Jak tylko uda mi się kupić "normalną" to natychmiast wymieniam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies