Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

lojalna_ 13:42, 11 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Brak slow zreszta lepiej nic nie pisze bo czytając Ciebie Pszczółko czy magnolie to czesto sie czuje jak uczennica nie przygotowana do lekcji i googluje o czym Wy to rozprawiacie )))

Wszystkie foty cudniste a czerwony żółty klon rozwalił mnie ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
magnolia 13:42, 11 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nawigatorka napisał(a)
wiesz Marto ostatnio zastanawiałam się czy czymś posadzić brzozy u mnie na tyłach i uznaliśmy z M że takie białe pnie w samym trawniku najbardziej nam odpowiadają.i patrzeć na Twoje stwierdzam się w tym przekonaniu. Trochę trzeba będzie wycinać ale co tam


tylko że u nas trawa pod nimi nie rośnie- dlatego jest 'grobek' z kostrzewą niedźwiedzie futro. Tu widać

____________________
magnolia 13:45, 11 paź 2016


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
lojalna_ napisał(a)
Brak slow zreszta lepiej nic nie pisze bo czytając Ciebie Pszczółko czy magnolie to czesto sie czuje jak uczennica nie przygotowana do lekcji i googluje o czym Wy to rozprawiacie )))

Wszystkie foty cudniste a czerwony żółty klon rozwalił mnie ))))


jest ładny bardzo, choć chciałabym go zobaczyć w czerwieni
____________________
Pszczelarnia 13:52, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anna_t napisał(a)

Ewa a z jakiej odmiany cisa masz te kule?
bo ja bym chciała cisa kórego utrzymam na max 50cm i żeby efekt był widoczny przed moja emeryturą


To są akurat bukszpany. Najlepsze zielone kule wychodzą z taxus baccata, moim zdaniem, ale czy on da się utrzymać na 50 cm? Zapytaj Danusię, nie wiem.

Na zdjęciu ta jest cisowa przy tarasie, ma w tej chwili tyle ale chce przecież rosnąć.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:53, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)


tylko że u nas trawa pod nimi nie rośnie- dlatego jest 'grobek' z kostrzewą niedźwiedzie futro. Tu widać



Grobek. Ale może być przy takiej połaci trawnika.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 14:55, 11 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
lojalna_ napisał(a)
Brak slow zreszta lepiej nic nie pisze bo czytając Ciebie Pszczółko czy magnolie to czesto sie czuje jak uczennica nie przygotowana do lekcji i googluje o czym Wy to rozprawiacie )))

Wszystkie foty cudniste a czerwony żółty klon rozwalił mnie ))))

dokladnie, fajnie nam uczniakom posluchac co Profesorowie do powiedzenia maja
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 15:11, 11 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
lojalna_ napisał(a)
Brak slow zreszta lepiej nic nie pisze bo czytając Ciebie Pszczółko czy Magnolię to czesto sie czuje jak uczennica nie przygotowana do lekcji i googluje o czym Wy to rozprawiacie )))

Wszystkie foty cudniste a czerwony żółty klon rozwalił mnie ))))


Basilikum napisał(a)

dokladnie, fajnie nam uczniakom posluchac co Profesorowie do powiedzenia maja


Podpucha .

A tymczasem dziwnie wyglądają donice sadzone pod koniec kwietnia. Wytrzymały cały sezon:







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 15:54, 11 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)

I nawet jest ich więcej.

Zbliża się czas opisywania dalii przed wykopkami, trzeba odszukać napisy i połączyć ze zdjęciami.

Czy ktoś zna nazwy tych dalii?

Białe:



D. 'Crazy Love'?




Ostatnia jednak
wydaje mi się że taka sama jaką mam czyli Boom Boom White - u mnie była najpóźniej kwitnącą i dość wysoka ale szyk i elegancję to ma

z tych drobniejszych to polecam Ci Tam Tam ciemne kulki niski okrągły krzaczek

Dlaczego leszczynę wycięłaś ? bo ja o niej myślę więc pytam

a jarmuż - na śniadanko- masełko, cebulka, czosnek,może być i papryczka i ciut szyneczki - to podsmazyć albo dodać pomidorka i się poddusi
w misce obrane listki jarmużu polać oliwą i cytryną i dobrze pomasować następnie na patelnię
na to rozbełtane jajka - wysmażyć jak się lubi i
można rewolucje w ogrodzie czynić

pozdrawiam


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 16:06, 11 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pszczelarnia napisał(a)




Podpucha .

A tymczasem dziwnie wyglądają donice sadzone pod koniec kwietnia. Wytrzymały cały sezon:








no jak to podpucha, no popatez sama na te donice. Jak mistrz posadzi to wytrzymaja caly sezon a my uczniaki juz trzeci raz zmieniamy deko w donicach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gardenarium 16:08, 11 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na bank obsadzenia donic ocynk. musisz za rok poprawić dalia zbyt majtkowa Zbyt jasna Nie ma klasy. Poziom ogrodu wyższy jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies